WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Hyundai uderzy w rynek luksusowych SUVów z Genesis GV80

Trudno nie wyczuć, że na rynku nowych samochodów sporą popularnością cieszą się obecnie SUVy, które zakończyły dawny trend na sedany. Nic więc dziwnego, że Hyundai planuje wprowadzić w następnym roku markę Genesis na rynek luksusowych SUVów w ramach modelu GV80. 

Czytaj też: BMW X6 Vantablack, czyli najczarniejszy samochód w historii

Chociaż oficjalnych informacji prosto od producenta nam brakuje, to Motor Trend twierdzi, że pierwszy SUV Genesis pożyczy wiele w kwestii stylistyki od koncepcji Genesis GV80 (powyżej). Powszechnie zakładano, że ten zapowiadał przyszły model produkcyjny na New York Auto Show 2017, więc nie jest to tak zaskakujące. Jego finalna wersja może z kolei zadebiutować na Los Angeles Auto Show w listopadzie 2019 roku z premierą w salonach w 2020.

Hyundai prawdopodobnie ograniczy nazewnictwo do po prostu „Genesis GV80”, który zawalczy na rynku z Audi Q7, BMW X5 i Mercedes-Benz GLE. Możemy być prawie pewni, że ogniwa paliwowe w koncepcji zostaną zastąpione napędem benzynowym i to znanymi dla Hyundaia, a więc 3,6-litrowej jednostce V6 i jej 3,3-litrowej wersji z podwójnym turbodoładowaniem. Co ciekawe, po GV80 mamy dostać mniejszy model o nazwie GV70, ale dopiero w 2021 roku, kiedy to rzuci rękawice Audi Q5, BMW X3 i Mercedes-Benz GLC.

Czytaj też: Nissan GT-R 2020 z ulepszeniami podwozia i układu napędowego

Źródło: Digital Trends