Reklama
aplikuj.pl

Specjalny Snapdragon 888 napędzi P50 Huaweia. Nie będziecie zadowoleni

Specjalny Snapdragon 888 napędzi P50 Huaweia, Specjalny Snapdragon 888, Snapdragon 888

Wedle najnowszych przecieków firma Qualcomm przygotowuje specjalną wersję swojego układu SoC Snapdragon 888. Niestety „specjalna” nie ma wiele wspólnego z „lepszą”, czy bardziej obiecującą, o ile cena nie gra dla Was roli.

Ten specjalny Snapdragon 888 będzie bowiem okrojoną wersją oryginalną, w której zabraknie modułu odpowiedzialnego za obsługę sieci 5G. To sprawi, że dzierżący kodową nazwę SM8450 (SM8350 to nazwa oryginalnego układu) układ zostanie skazany na korzystanie z sieci LTE, czyli tej poprzedniej generacji. Na pokładzie tego chipsetu zabraknie więc modemu Snapdragon X60 5G. 

Czytaj też: Natalia Szroeder została ambasadorką marki Lenovo Yoga

Ten nowy „specjalny Snapdragon 888” o nazwie kodowej SM8450 zostanie pozbawiony modemu 5G i dla Huaweia to dobra wiadomość

Tego typu układ SoC od Qualcomm trafi na pokład specyficznych smartfonów, choć zachowa swoje najważniejsze, flagowe cechy. Mowa GPU Adreno 660 ze wsparciem VRS i nowej architekturze rdzeni CPU. Na nią składa się najwydajniejszy i najbardziej energożerny Cortex-X1 o taktowaniu 2,8 GHz, trzy rdzenie Cortex-A78 (2,4 GHz) i cztery Cortex-A55 (1,8 GHz). 

Czytaj też: Premiera Lenovo K13 Note, czyli gdzieś to już widzieliśmy

Wspominamy, że ten specjalny Snapdragon 888 4G napędzi „specyficzne smartfony” nie bez powodu, bo choć obecnie często wiąże się wsparcie 5G z poziomem wydajnych modeli, to ta łączność jest jeszcze potrzebna wszędzie. Powinno to więc pomóc niektórym producentom obniżyć cenę swoich nowych modeli… albo uniknąć zakazów.

Czytaj też: Oto pamięć UFS 3.1 drugiej generacji od Western Digital dla smartfonów 5G

Nie bez powodu seria P50 Huaweia sięgnie właśnie po ten układ, bo w rzeczywistości porzucając wsparcie 5G uniknie zakazu USA. Ten obejmuje zakaz handlu produktami wspierającymi sieć 5G, dzięki czemu smartfony P50 trafią do sprzedaży na rynku amerykańskim, ale nadal nie będą posiadały usług Google i zamiast po Androida, sięgną po Harmony OS 2.0.