Reklama

Specyfikacja Nokia C20 Plus wyciekła. Budżetowo, ale z klasą

specyfikacja Nokia C20 Plus, Nokia C20 Plus, specyfikacja Nokia C30, Nokia C30
Nokia C20 Plus

Nokia planuje rozszerzyć nową serię C, a wiemy to dzięki udostępnionym jakiś czas temu w sieci projektom nowych smartfonów, które zostały nazwane Nokia C20 Plus i C30. Potwierdza to również pojawienie się modelu C20 Plus w GeekBench, z którego trochę się o nim dowiedzieliśmy.

Specyfikacja Nokia C20 Plus – wiemy coraz więcej

Baza danych pokazuje, że smartfon oferuje więcej pamięci RAM od modelu podstawowego. Ten bowiem ma tylko do dyspozycji 2 GB, a C20 Plus włada już 3 GB. Noże to nadal nie jest imponująca ilość, jak na obecnie standardy, to jednak ważne jest, że zrobiono przynajmniej ten mały krok do przodu. Jeśli chodzi o jego układ, to Geekbench nie zdradza nam jego nazwy, ale zauważyć możemy chip UNISOC, który ma osiem rdzeni o taktowaniu z podstawową częstotliwością 1,20 GHz.

Czytaj też: Wyciekło więcej zdjęć Oppo Reno 6 Pro

Wynik dla pojedynczego rdzenia wynosi 126 punktów, a dla wielu rdzeni 476 punktów, co sugeruje, że nowość ta może być zasilana przez ten sam układ co Nokia C20. Całość ma działać już pod kontrolą Androida 11 Go, który ma zapewnić płynne działanie przy niewymagającym urządzeniu, a Nokia C20 Plus ma właśnie takim być. Będzie on więc dobrze sprawdzać się podczas zwykłych codziennych czynności jak rozmowy czy wysyłanie wiadomości.

Czytaj też: Tak prezentuje się iPhone SE 2021 na renderach

Dzięki udostępnionym wcześniej grafikom mogliśmy zobaczyć modele C20 Plus i C30, których wygląd jest do siebie zbliżony. Smartfon C20 Plus jest zauważalnie mniejszy niż C30, a także nie został wyposażony w skaner linii papilarnych. Konfiguracja podwójnych kamer wygląda już identycznie, a oprócz tego zostały wyposażone w wejście jack 3,5 mm znajdujące się na ich górnej części. Smartfony te mogą pochwalić się z pewnością dużą baterią, gdzie model C20 Plus oferuje pojemność 5000 mAh, a C30 zaszyci nas już większą, bo już 6000 mAh.