WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Speedrun GTA 5 zmienił się na przestrzeni lat, bo Rockstar ciągle coś zmienia

Speedrun GTA 5 ciągle się zmienia. Powodem tego są drobne poprawki gry, które Rockstar wypuszcza na przestrzeni lat.

Speedrun to takie ogrywanie gry, aby jak najszybciej ją ukończyć. Dozwolone jest używanie błędów, które znacznie skracają czas potrzebny na ukończenie danego tytułu. Najłatwiej jest zatem podejść do gry, która nie jest już aktualizowana. Co jednak, gdy bierzemy się za produkcję wciąż patchowaną?

Czytaj też: Do 2012 w Brazylii oglądano Netflixa na PS2 dzięki aplikacji na płycie

Jeśli ktoś zamierza nauczyć się najszybszego przejścia Grand Theft Auto 5, to musi uważać na pojawiające się czasem zmiany. Wersja gry z Xboksa 360 różni się w kilku kwestiach od tej z PC. PC ma jeszcze tę przewagę, że gracz może zminimalizować sobie ruch uliczny. Xbox 360 tymczasem może tracić płynność, gdy szybko jedziemy autem i zalecane jest zmienianie ustawienia kamery, tak abyśmy widzieli rejestrację.

Ale to nie jedynie sprawy techniczne stoją na drodze speedrunnerów. Rockstar pomiędzy różnymi wersjami gry wprowadził drobne zmiany w mechanikach. I tak np. płotek, który kiedyś dało się zniszczyć jest teraz nie do ruszenia, a pojazd, którego nie było dawniej – okazuje się być szybszy od samolotu. Wszystkie różnice możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

Czytaj też: Nintendo Ameryka za darmo wymienia Switche

Źródło: kotaku.com