Reklama
aplikuj.pl

Spider-Man Miles Morales na PC jest bardzo wymagające

miles morales

Wiemy już, czego się spodziewać, kupując Spider-Man Miles Morales na PC. Gra działa rewelacyjnie tylko na bardzo mocnych kartach graficznych.

Co w Spider-Man Miles Morales na PC?

Po wydarzeniach Marvel’s Spider-Man Remastered nastoletni Miles Morales stara się przyzwyczaić do nowego otoczenia, jednocześnie idąc w ślady swojego mentora, Petera Parkera, i stawiając pierwsze kroki w roli Spider-Mana. Kiedy jednak na życiu mieszkańców jego nowej dzielnicy kładzie się cieniem brutalna walka o władzę, młody bohater zdaje sobie sprawę, że z wielką mocą musi wiązać się też wielka odpowiedzialność. Aby ocalić Marvelowski Nowy Jork, Miles będzie musiał znaleźć swój własny sposób na bycie Spider-Manem.

Czytaj też: Wild Hearts chce zawalczyć z Monster Hunterem

W Marvelowskim Nowym Jorku wybuchła wojna o władzę między podstępną korporacją energetyczną i uzbrojonymi w nowoczesną technologię przestępcami. Nowa dzielnica Milesa znalazła się w centrum sporu, a nastolatek musi poznać cenę, jaką trzeba zapłacić za stawanie się bohaterem, a także zdecydować, co poświęci w imię większego dobra.

Gracze PC otrzymują zatem kolejny tytuł, który dostępny był na konsoli PlayStation 4. Na pecetach wciąż nie pojawiła się żadna gra, która dostępna była tylko na PlayStation 5. Czy będzie trzeba czekać na premierę PlayStation 6, aby zagrać w tytuły z PS5? Przecieki wskazują, że jedną z kolejnych gier Sony na PC będzie Returnal, które zadebiutowało tylko na PS5, więc nadzieja dla graczy komputerowych wciąż istnieje.

Wydajność Spider-Man Miles Morales

Sony tradycyjnie chwali się wieloma usprawnieniami tytułu na komputerach. Tym razem czytamy:

Korzystaj z licznych opcji pozwalających dopasować jakość grafiki do różnych urządzeń, odblokowanego limitu klatek na sekundę oraz obsługi innych technologii, w tym zwiększającej wydajność NVIDIA DLSS 3 i NVIDIA DLSS 2, poprawiającej jakość obrazu NVIDIA DLAA oraz redukującej opóźnienia NVIDIA Reflex. Wspierane są również technologie skalowania AMD FSR 2.1, Intel XeSS oraz IGTI.

Podziwiaj kinowe ujęcia Marvelowskiego Nowego Jorku dzięki obsłudze różnych formatów, w tym proporcji 16:9, 16:10, 21:9, 32:9 i 48:9. Format 48:9 w konfiguracji z trzema monitorami jest zgodny z technologią NVIDIA Surround i AMD Eyefinity.

Poczuj, jak to jest być Spider-Manem, dzięki realistycznym efektom dotykowym i dynamicznym efektom „Trigger” kontrolera PlayStation DualSense™ podłączonego do złącza USB. Korzystaj z pełnej obsługi myszy i klawiatury z różnymi opcjami personalizacji sterowania.

Czytaj też: Zombie Slayers w Dead Island 2 uwielbiają rozczłonkowywać nieumarłych

Testy wydajnościowe pokazują jednak, że rozgrywka w 4K w tej produkcji jest bardzo wymagająca nawet dla mocniejszych kart graficznych.