Reklama
aplikuj.pl

Wild Hearts chce zawalczyć z Monster Hunterem

wild hearts

Czy Wild Hearts tworzone pod patronem Electronic Arts ma szansę pokonać jakością Monster Hunter? Być może kluczem do sukcesu gry okażą się tajemnicze karakuri!

Czym są karakuri w Wild Hearts?

W opisie gry czytamy, iż „karakuri to pradawna technologia, która przez lata była uśpiona. Choć dawni łowcy wiedzieli, jak używać karakuri, wiedza ta została zapomniana”.

Czytaj też: The Callisto Protocol będzie lepsze niż myślałem

Twoje przybycie wszystko zmieniło. Używaj karakuri, by zmierzyć się z kemono, olbrzymimi, spojonymi z siłami natury bestiami, które przemierzają Azumę.

Przed tobą długa droga do opanowania wielu rodzajów karakuri. Tylko od ciebie zależy, wykorzystasz je do wzmocnienia swoich zdolności, a inni łowcy stale odkrywają nowe karakuri.

Kategorie karakuri w Wild Hearts

Karakuri można podzielić na trzy główne kategorie, w zależności od tego, w jaki sposób oddziałują na łowców i świat wokół nich.

Podstawowe karakuri są proste, szybko się je tworzy i nieźle sprawdzają się podczas walki. Zwykle nie wymagają zbyt wielu zasobów. Do tej kategorii karakuri zaliczają się skrzynia, odskocznia i pochodnia.

Czytaj też: Call of Duty Warzone 2 bierze przykład z Fortnite

Złożone karakuri wymagają stworzenia kilku podstawowych karakuri, które następnie składają się w jedno, stąd mówimy na nie „złożone”. Są one przeznaczone do przeciwdziałania atakom kemono, chociaż mogą być używane także w innych sytuacjach. Aby poznać złożone karakuri, łowcy muszą walczyć z coraz nowszymi kemono. Zgniatacz, gwiezdna bomba i kusza powtarzalna to tylko kilka przykładów złożonych karakuri, jakie stworzyć mogą łowcy.

Wreszcie smocze karakuri wpływają na tereny łowieckie i – w szerszym zakresie – na samą Azumę. Smocze karakuri potrzebują do działania tak dużej ilości energii, że czerpią ją z ziemi wokół nich. Moc, z której korzystają, nazywa się niebiańską nicią. W miarę odkrywania i ulepszania smoczych jam na danym obszarze zwiększa się ilość dostępnej tam niebiańskiej nici. Za smocze karakuri uważane są między innymi latająca lina, kołowrotek i wieża łowiecka.

Gra Wild Hearts, tworzona we współpracy z EA Originals przez Omega Force, japońskie studio odpowiedzialne za serię Dynasty Warriors, zabierze Was w niesamowitą podróż po świecie fantasy inspirowanym feudalną Japonią. Łowy rozpoczną się 17 lutego 2023 roku.