WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Sprzedany za 3,4 miliona dolców Mustang Bullitt pozostanie oryginalny w rękach nowego właściciela

Sprzedany za 3,4 miliona dolców Mustang Bullitt pozostanie oryginalny w rękach nowego właściciela

Mustang Bullitt należy do tych samochodów, które powinny pozostać w pierwotnym stanie na zawsze. Jego wyjątkowość z historią dotyczącą filmu Bullitt jest po prostu tego warta.

Dlatego też możemy cieszyć się, że Sean Kiernan, który sprzedał przed miesiącem kultowego Mustanga Bullitta za 3,4 miliona dolarów, potwierdził, że nowy właściciel samochodu nie pozwoli sobie na ingerencję w to cacko.

Mowa dokładnie o modelu Ford Mustang GT 390 w kolorze Highland Green, który nie doczekał się naprawy nie tylko po sfilmowaniu legendarnego pościgu samochodowego w filmie z 1968 roku, ale też po ponad 40 latach codziennego użytkowania.

Rodzice poprzedniego właściciela zakupili Mustanga Bullitta w 1974 roku i przez kilka lat używali go jako codziennego samochodu. W mediach zasłynął przed dwoma laty, a także ostatnio, kiedy to Kiernan odpowiedział na kilka pytań po sprzedaniu tego wyjątkowego cacka. Najważniejsza dotyczyła stanu pojazdu, który zostanie zachowany.

Bullitt Mustang to najdroższy Ford Mustang, jakiego kiedykolwiek sprzedano na aukcji, bijąc poprzedni rekord ustanowiony przez GT500 z 1967 roku. Był to jeden z dwóch Mustangów użytych podczas kręcenia filmu Bullitt, gdzie wystąpił na większości ujęć.