DeLorean DMC-12 z nową szansą na odrodzenie

DeLorean DMC-12, DeLorean, powrót DeLoreana, produkcja nowych DMC-12

DeLorean DMC-12, którego znamy głównie za sprawą serii filmów „Powrót do przyszłości” prawdopodobnie powoli wtacza się do produkcji i to po 37 latach.

W 2016 roku amerykańska firma DeLorean Motor Company ogłosiła, że ​​skonstruuje limitowaną serię „nowych” DMC-12 przy użyciu starych zapasów. Wszystko dzięki ustawie z 2015 roku, która umożliwia pozwala małym firmom montować 325 samochodów rocznie, które nie muszą spełniać nowoczesnych federalnych przepisów bezpieczeństwa.

Ustawa była kluczem, ale okazała się niespecjalnie owocna, kiedy to amerykański Krajowy Urząd ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) nie przedstawił wytycznych do złożonego przez firmę wniosku, który miał wejść w życie do grudnia 2016 roku. Ostatnio coś w tej prawnej sprawie jednak się ruszyło, ale na wynik tego ruchu musimy poczekać.

Nowe DMC-12 prawdopodobnie otrzymają nowoczesny silnik o mocy od 300 do 350 koni mechanicznych, a także ulepszone wnętrze z nowoczesną technologią. Ich cena powinna sięgać 100 tysięcy dolarów, a firma prawdopodobnie będzie produkować od jednego do dwóch samochodów tygodniowo.