WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Sprzedaż Borderlands 3 powoduje opad szczęki – nowe dane wskazują na mega-hit

Sprzedaż Borderlands 3 na pewno cieszy 2K. Gra idzie jak szalona.

Osoby liczące wyniki sprzedaży gier w 2K muszą mieć uśmiech od ucha do ucha. Produkcja sprzedaje się tak dobrze, że wydawca postanowił poinformować wszystkich o szczegółach sprzedaży. Co tu dużo mówić – Borderlands 3 jest mega-hitem.

Czytaj też: Sprzedaż Link’s Awakening bije rekordy Nintendo – gra idzie jak ciepłe bułeczki

Czego dowiedzieliśmy się od 2K? Przez pierwsze pięć dni sprzedaży, grę kupiło więcej osób, niż Borderlands 2, co czyni jednocześnie trójkę najszybciej sprzedającą się grą 2K w historii. Mało? To jedziemy dalej. Borderlands 3 sprzedało w ciągu tych pięciu dniu ponad pięć milionów kopii, co sprawiło, że marka Borderlands wygenerowała ponad miliard dolarów netto. To z kolei oznacza, że Bordelandsy są drugą franczyzą w historii 2K, która osiągnęła ten kamień milowy.

Sprzedaż Borderlands 3 pochodzi w 70 procentach z cyfrowej sprzedaży kopii gry. Gracze jak widać żegnają się powoli z pudełkami. Co więcej… Borderlands 3 miało najwyższą liczbę zamówień przedpremierowych ze wszystkich dotychczasowych gier 2K, co przy okazji ustanowiło nowy rekord w Epic Games Store. Sprzedaż przekroczyła oczekiwania wydawcy, a sprzedaż PC ma w tym zaskakująco duży udział.

Borderlands 3 to także rekordy oglądalności. Gra w dniu premiery była najchętniej oglądaną grą na Twitchu, a gracze w tej chwili obejrzeli już 14 milionów godzin streamów z gry. Okazuje się, że warto było dać marce kilka lat przerwy.

Czytaj też: To było kwestią czasu – mod do Sekiro na nagość

Źródło: wccftech.com