Sprzedaż Cyberpunk 2077 ma rozbić bank

Sprzedaż Cyberpunk 2077 ma rozbić bank

Sprzedaż Cyberpunk 2077 powinna być kolejnym dużym krokiem do rozwoju CD Projekt RED. Analitycy przewidują olbrzymią sprzedaż tytułu.

Cyberpunk 2077 na pewno sprzeda się bardzo dobrze. Tak zorganizowany marketing jaki prezentuje CD Projekt RED już teraz „sprzedał” grę wielu osobom. Pytanie tylko, czy uda się osiągnąć wyniki zakładane przez analityków? Matthew Kanterman z Bloomberga przedstawił swoją analizę sprzedaży i… będę zaskoczony jak się ona spełni. A REDzi będą pływać w dolarach.

Jaką sprzedaż przewiduje wspomniany analityk? Zdaniem Kantermana – Cyberpunk 2077 nie będzie po prostu hitem. Gra stanie się wręcz mega-hitem, który przez lata sprzeda dziesiątki milionów egzemplarzy. O jakich konkretnie liczbach mówi analityk Bloomberga? Jego zdaniem sprzedaż Cyberpunk 2077 dobije do dwudziestu milionów sprzedanych sztuk w przeciągu zaledwie jednego roku.

Żebyście lepiej mogli to sobie wyobrazić, to pomyślcie, że Wiedźmin 3 osiągnął taki wynik po czterech latach. Przez te cztery lata CD Projekt RED zarobiło gigantyczne pieniądze, które dały nam Gwinta czy Wojnę Krwi. Studio się znacznie rozrosło, więc przy takim zarobku w ciągu roku można tylko się już rozmarzyć, co uda się rodzimej firmie osiągnąć po premierze gry.

Dorzucając jednak swoje trzy grosze… Nie wydaje mi się, aby udało się sprzedać, aż tyle kopii produkcji. Być może do tego czasu REDzi spuszczą jeszcze kilka „bomb”, które pozwolą mi wierzyć w osiągnięcie takiego wyniku, ale póki co studzę emocje. Gdyby jednak wynik udało się osiągnąć, to… będę w małym szoku. Ale tego im życzę!