Sprzedaż Days Gone wciąż wysoka – gra jednak okazuje się dużym hitem

Sprzedaż Days Gone wciąż wysoka - gra jednak okazuje się dużym hitem

Sprzedaż Days Gone daje radę. Produkcja Sony Bend jednak nie ma problemów z dotarciem do graczy.

Na miejscu Sony byłbym przerażony tym, jak przyjmie się Days Gone. O grze było zdecydowanie ciszej, niż przed premierą innych gier na PlayStation 4. Ekskluzywny tytuł zdawał się być takim małym problemem, który trzeba w końcu wydać, ale stale włodarze woleli przesunąć premierą na dalszy okres. W końcu grę wydano, a ta… zebrała oceny wahające się od najniższych werdyktów po prawie maksymalne noty.

Czytaj też: Twórcy Path of Exile nie zamierzają ciężko pracować, aby szybko dostarczać nowe łatki

Recenzenci byli podzieleni, ale gracze po zapoznaniu się z materiałami z rozgrywki uznali, że to jest to czego chcieli. Już teraz wiadomo, że sprzedaż jest zadowalająca, a potwierdzają to tylko kolejne wyniki sprzedaży. Tytuł w Wielkiej Brytanii jest już dostępny od dwóch tygodni i okazuje się, że dalej jest liderem sprzedaży! Jak prezentuje się cała lista gier?

  1. Days Gone
  2. Mortal Kombat 11
  3. FIFA 19
  4. Red Dead Redemption 2
  5. Grand Theft Auto V
  6. Mario Kart 8 Deluxe
  7. New Super Mario Bros. U Deluxe
  8. Tom Clancy’s The Division 2
  9. Forza Horizon 4
  10. Anthem

Days Gone zaliczyło 60 procentowy spadek sprzedaży, ale dalej jest na pierwszym miejscu. Mortal Kombat 11 to spadek o 74%, ale wciąż gra utrzymuje się na drugim miejscu w sprzedaży pudełkowej. Na liście standardowo znalazły się takie tytuły jak Red Dead Redemption 2, Grand Theft Auto 5 czy gry z serii Mario. Co ciekawe, na 10 miejscu zdołał wbić się jeszcze Anthem. Gracze jednak jeszcze całkiem nie skreślili tego tytułu, choć trzeba pamiętać, że grę ostatnio przeceniono.

Wracając jednak do Days Gone – Sony pokazuje, że ich polityka się sprawdza. Wydawanie gier dla pojedynczego gracza pozwala zarobić krocie, a dzięki temu podbić sprzedaż samych konsol. Tytuły ekskluzywne to as w rękawie Japończyków. Na PlayStation 5 już teraz prawdopodobnie powstają nowe gry na wyłączność, więc jeśli ktoś wierzył w śmierć tytułów single-player, to się bardzo mocno pomylił.

Czytaj też: Jakie są szanse na nowych bohaterów w DLC do Borderlands 3?

Źródło: wccftech.com