WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Sprzedaż Days Gone zaskakuje – Mortal Kombat przegrywa

Sprzedaż Days Gone stała pod znakiem zapytania. Teraz już wiemy, że tytuł radzi sobie bardzo dobrze.

Pojawiły się nowe wyniki sprzedaży gier wideo w wersji pudełkowej w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu możemy mniej więcej ocenić jak pod względem sprzedaży poradziły sobie dane gry. Od kilku miesięcy mówiło się między innymi o tym, że Days Gone będzie wtopą Sony. Gra zbierze słabe oceny, a sprzedaż nie będzie zbyt wysoka. Wskazywało na, to np. to, że Sony początkowo nie promowało swojej gry tak jak innych produkcji.

Czytaj też: Deweloperzy Mortal Kombat również są przemęczeni pracą – crunch w branży gier

Ciągłe przekładanie premiery, a na koniec informacja o dość późnym ujawnieniu ocen z recenzji dodatkowo sprawiały, że można było mieć wątpliwości co do tego jak gra sobie poradzi. Dziś już wiemy, że tytuł mimo ocen wahających się od 3 do 9 na 10 i promocji, która rozpoczęła się w pełni niemalże tuż przed premierą – poradził sobie rewelacyjnie. Oto lista sprzedażowa.

Poprzedni tydzień Aktualny tydzień Tytuł
Nowa gra 1 Days Gone
Nowa gra 2 Mortal Kombat 11
2 3 FIFA 19
5 4 Red Dead Redemption 2
3 5 Tom Clancy’s The Division 2
4 6 Mario Kart 8 Deluxe
8 7 Sekiro: Shadows Die Twice
16 8 Forza Horizon 4
10 9 New Super Mario Bros. U Deluxe
1 10 World War Z

Days Gone uplasowało sie na pierwszym miejscu, wyprzedzając nawet konkurencję w postaci potężnej marki jaką jest Mortal Kombat! Wynik ten robi dodatkowe wrażenie, ponieważ pamiętajmy, że jest to nowa marka. Tego typu gry zazwyczaj sprzedają się słabiej, jednak Sony pokazuje, że ich produkty i tak i tak sobie radzą. Podobna sytuacja była przy okazji Horizon: Zero Dawn. Gra będąca nowym IP przekroczyła ostatnio 10 milionów sprzedanych sztuk.

Days Gone nie jest jednak rekordem Sony. Tytuł sprzedał się o 27 procent gorzej niż zeszłoroczna gra roku – God of War. To i tak jednak jest dość świetny wynik. Mortal Kombat 11 sprzedał za to 43 procent sztuk mniej niż Mortal Kombat X. Wynik MK11 jest jednak lepszy niż sprzedaż Injustice 2.

Czytaj też: Osadnicy w Minecraft są nieznośni – po aktualizacji robią przedziwne rzeczy w naszych domach

Źródło: wccftech.com