Reklama
aplikuj.pl

Sprzedaż GTA utrzymałaby kilka studiów

gta

Poznaliśmy wyniki finansowe Take-Two. Firma po raz kolejny może pochwalić się swoją kurą znoszącą złote jaja. Na imię jej Rockstar Games.

Sprzedaż GTA od Rockstar Games

Take-Two Interactive podzieliło się sprzedażą swoich gier. Najnowszy raport finansowy spółki to masa ciekawostek, które mówią prawdę o tym co gracze naprawdę kupują. W przypadku GTA jednak zaskoczenia nie ma, choć jeden zestaw może dziwić.

Zacznijmy od największego hitu, który w tym roku skończy 10 lat. Czujecie się staro? Grand Theft Auto 5 wyszło w 2013 roku i w ciągu ostatniego kwartału sprzedało się 5 milionów kopii gry. Oznacza to, że całkowita sprzedaż tylko tej części wynosi 175 milionów.

Czytaj też: Gry Dead Space 2 i Iron Man pewne

Co ciekawe, cała seria Grand Theft Auto to za to 395 milionów kopii. Jest to wynik o 10 milionów lepszy, niż trzy miesiące temu, co oznacza, że pozostałe gry z serii również sprzedają się doskonale. Podejrzewa się, że sporą częścią tej sprzedaży może stanowić przeciętnie odświeżona trylogia o nazwie Definitive Edition. Inne gry Rockstara też nie zawodzą. Red Dead Redemption 2 dobiło do 50 milionów sprzedanych kopii. Jest to wynik o cztery miliony lepszy, niż kwartał temu.

Niestety, takie Marvel’s Midnight Suns okazuje się nie spełniać zakładanych oczekiwań. Tytuł mimo dobrych ocen, nie trafia do wszystkich graczy tak szybko, jakby chciał tego wydawca. Wciąż jest jednak nadzieja, ponieważ dotyczy to wielu gier Firaxis, które mają długie ogony sprzedażowe i ostatecznie stają dużymi się sukcesami.