Reklama
aplikuj.pl

Sprzedaż Hogwarts Legacy zaraz dogoni Elden Ring

hogwarts legacy

Hogwarts Legacy radzi sobie na rynku doskonale. Autorzy gry mogą być dumni ze swojego dzieła, ponieważ dokonali czego ogromnego!

Hogwarts Legacy najlepsza grą 2023?

Spodziewałem się po premierze Hogwarts Legacy wiele. Gdy kilka lat temu odkryłem, ile pieniędzy przyniosły filmy z Harrym Potterem (wybaczcie, fan filmów ze mnie żaden) to dopiero dotarło do mnie o jakim monstrum finansowym mówimy. Byłem wielce zainteresowany zatem, jak Hogwarts Legacy poradzi sobie na rynku growym i obstawiałem od 5 do 7 milionów sprzedanych kopii po miesiącu od premiery. Z czego te 7 milionów to bardzo optymistyczna wersja.

Czytaj też: Ubisoft naprawił grę sprzed ośmiu lat

Życie zweryfikowało moje szacunki. Dziś otrzymaliśmy oficjalne wyniki sprzedaży Hogwarts Legacy i jest jeszcze lepiej, niż się spodziewałem. Gra przyniosła 850 milionów dolarów przychodu, sprzedając tym samym 12 milionów sztuk! Dodajmy, że wynik wykręcono w… dwa tygodnie. Jest to najlepsza premiera czegokolwiek z rodziny Warner Bros. Discovery.

Jak tymczasem radzi sobie najlepiej sprzedająca się gra 2022 roku? Elden Ring dalej nie zwalnia tempa i From Software pochwaliło się dopiero co, że gra została kupiona już przez 20 milionów graczy.

Hogwarts Legacy brakuje zatem jeszcze 8 milionów graczy, ale patrząc na tempo sprzedaży – chyba zaczynam wierzyć w równe starcie. Niewiarygodne wyniki!