WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nie wymiotujecie już SUVami? Sukces Lamborghini podkreśla ich wagę

Nie wymiotujecie już SUVami? Sukces Lamborghini podkreśla ich wagę

Czy również Wam udziela się trwający już kilka dobrych lat „szał na SUVy”? To dzięki niemu zapewne Lamborghini może cieszyć się taką sprzedażą modelu Urus.

Lamborghini właśnie poinformowało, że wyprodukowało 10000. egzemplarz Urusa, który przyjął wykończenie w kolorze Nero Noctis Matt, otrzymało pełen pakiet włókna węglowego i dwukolorowe wnętrze. Trafi z kolei do klienta z Rosji.

Drugi SUV w historii marki jest odpowiedzialny za ogromny wzrost globalnej sprzedaży Lamborghini w zeszłym roku. W 2019 roku włoska marka dostarczyła łącznie 8205 pojazdów na całym świecie, co stanowi 43-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

Teraz uwaga – Urus stanowił aż 4962 sztuk w tej statystyce sprzedaży, czyli ponad 50 procent całkowitej produkcji tej marki kojarzonej głównie z supersamochodami. Popularność tego nadwozia mówi sama za siebie.

Czytaj też: Hummer powróci do wojska i doczekamy się „elektrycznego Humvee”?

Lamborghini Urus w fabrycznym wydaniu napędza silnik V8 o pojemności 4-litrów, którego dodatkowo napędzają dwie turbosprężarki o mocy kolejno 650 KM i momencie obrotowym na poziomie 850 Nm.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News