WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Jak ma się sprzedaż elektrycznych MINI Cooper SE w Europie?

Jako że świat powoli, ale sukcesywnie skłania się w stronę elektrycznych samochodów, wiadomości na temat sprzedaży każdego z nich są na wagę złota. Tym razem coś o Mini.

Na początku tego miesiąca dowiedzieliśmy się o pierwszej dostawie modeli MINI Cooper SE do klientów w USA, a teraz wreszcie trafiły do nas informacje na temat ich podbojów w Europie.

Według analityka branżowego Matthiasa Schmidta w ciągu pierwszych dwóch miesięcy roku 2020 tylko w Europie zostało dostarczonych „znacznie ponad 500” egzemplarzy Cooper SE. Najwięcej z nich przypada na kraj, z którego pochodzą, a więc na Wielką Brytanię.

Idąc dalej i porównując ten wynik z ogólną sprzedażą MINI w styczniu i lutym (ogółem poniżej 25000, według JATO Dynamics via Insideevs), okazuje się, że udział sprzedaży elektrycznych Mini sięga ponad 2%.

Czytaj też: Stan baterii w Modelu S Tesli po przejechaniu 235 tysięcy kilometrów

Jak na początek dla MINI, to niezły wynik, ale musimy pamiętać, że wcześniej około 100 tysięcy osób na całym świecie wyraziło zainteresowanie modelem MINI Cooper SE. Liczymy więc na sprzedaż w okolicach 5%… ale nie jesteśmy jej pewni przez obecną pandemię

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News