Reklama
aplikuj.pl

Sprzedaż Modern Warfare 2 zawstydza Call of Duty Vanguard

modern warfare 2

Deweloperzy poprzedniej odsłony Call of Duty zapewne są w małym szoku, widząc, jak sprzedaje się kolejna część serii. Poznaliśmy wyniki sprzedaży gry w Wielkiej Brytanii i są one szokujące z kilku powodów.

Call of Duty Modern Warfare 2 to to czego oczekiwali gracze

Call of Duty Vanguard nie było tym, co chcieli gracze. Twórcy nie dość, że przestrzelili z podejmowanym tematem, to jeszcze jakość produkcji nie była najwyższa. Modern Warfare 2 to już za to inna historia. Gra była oczekiwana przez graczy od czasu poprzedniego restartu serii, a końcówka Modern Warfare wskazywała na to, że to nie koniec.

Czytaj też: Rozróba w Need for Speed Unbound to niezła rozgrywka

W Call of Duty Modern Warfare 2 kultowi Operatorzy z grupy uderzeniowej 141 powracają, a gracze trafiają w sam środek globalnego konfliktu o niespotykanej dotąd skali. Walcz ramię w ramię ze znajomymi i weź udział we wciągających manewrach taktycznych i ściśle tajnych misjach najwyższej wagi.

Infinity Ward zapewnia graczom produkt najwyższej klasy z całkiem nowym sposobem posługiwania się bronią, zaawansowanym systemem SI, nowym rusznikarzem oraz innowacyjną rozgrywką i grafiką, które przenoszą grę na zupełnie inny poziom.

Od dnia premiery, Modern Warfare 2 oferuje kampanię dla jednego gracza, rozgrywającą się w różnych częściach świata, wciągające starcia Wieloosobowe i Operacje Specjalne – fabularny tryb kooperacyjny.

Sprzedaż Modern Warfare 2 w Wielkiej Brytanii

Jak na rynku radzi sobie zatem Call of Duty Modern Warfare 2? Sprzedaż gier października ujawnia sporo ciekawostek.

Czytaj też: Pożegnajcie Project Cars i DiRT

PozycjaTytuł
1Call of Duty: Modern Warfare 2 (Activision)
2FIFA 23 (EA)
3Gotham Knights (Warner Bros)
4Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
5Mario + Rabbids: Sparks of Hope (Ubisoft)
6Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
7PGA Tour 2K23 (2K Games)
8Mario Kart 8: Deluxe (Nintendo)
9Splatoon 3 (Nintendo)
10NBA 2K23 (2K Games)
11Nintendo Switch Sports (Nintendo)
12LEGO Star Wars: The Skywalker Saga (Warner Bros)
13Fallout 4 (Bethesda)
14Persona 5 Royal (Atlus)
15Bayonetta 3 (Nintendo)
16Minecraft: Switch Edition (Mojang/Nintendo)
17Horizon: Forbidden West (Sony)
18F1 22 (EA)
19Dragon Ball: The Breakers (Bandai Namco)
20Pokémon Legends: Arceus (Nintendo)

Ciekawie robi się jednak, gdy spojrzymy na kilka dodatkowych statystyk. Okazuje się, że Call of Duty Modern Warfare 2 sprzedaje się w Wielkiej Brytanii o 92 procent lepiej od poprzedniego Call of Duty Vanguard! Mówimy tutaj o sprzedaży cyfrowej oraz pudełkowej.

Jest jednak jeszcze coś, na co warto zwrócić uwagę. Prawie 60 procent sprzedaży Call of Duty Modern Warfare 2 to kopie, które dziś są ogrywane na PlayStation 4 oraz PlayStation 5! Pozostałe 40 procent to Xbox oraz PC. Pokazuje to, jaką przewagę PlayStation ma nad Xboxem.