Reklama
aplikuj.pl

Sprzedaż The Last of Us to miliony sztuk, a nadchodzi kolejna gra!

the last of us

Naughty Dog podziękowało fanom za kupowanie ich gier z serii The Last of Us i podzieliło się kilkoma wieściami na temat kolejnej odsłony. Czego się spodziewać w 2023 roku?

Mistrzowie z Naughty Dog i ich The Last of Us

Założone w 1984 r. Naughty Dog należy do najbardziej znanych i płodnych producentów gier na świecie i jest jednym ze sztandarowych studiów działających w ramach PlayStation Studios. Naughty Dog ma na koncie niektóre z najbardziej cenionych i popularnych gier wydanych na platformy Sony PlayStation, od kultowych serii Crash Bandicoot i Jak and Daxter po współczesne tytuły takie jak Uncharted czy The Last of Us. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii i sugestywnej, opartej na postaciach narracji Naughty Dog otrzymało setki nagród przyznawanych przez branżę i media, a także zyskało miliony oddanych fanów na całym świecie.

Czytaj też: Czy Atomic Heart to rosyjska gra? Polacy w zespole

Najnowsze gry stworzone przez Naughty Dog to między innymi części serii UNCHARTED: UNCHARTED 4: Kres Złodzieja z 2016 r., nagradzana licznymi tytułami gry roku, UNCHARTED: Zaginione Dziedzictwo z 2017 r., stanowiąca odrębną historię, oraz UNCHARTED: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei z 2022 r. Do grudnia 2017 r. łączna sprzedaż gier z serii Uncharted przekroczyła 41,7 miliona kopii. Do wspaniałego dorobku studia można dopisać także serię The Last of Us, przed którą jeszcze dużo pracy.

Sprzedaż The Last of Us, multiplayer oraz serial

Deweloperzy The Last of Us podziękowali fanom za wspieranie studia i zdradzili kilka małych informacji dotyczących marki. Naughty Dog poinformowało, że gry z serii sprzedały się do grudnia 2022 roku w liczbie 37 milionów kopii. Warto pamiętać, że The Last of Us Part 1, które niedawno pojawiło się na PlayStation 5, trafi do graczy PC jeszcze 3 marca 2023, więc wynik szybko urośnie.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 owocem miłości CD Projekt RED. Pecetowcy przemówili

W tym miesiącu za to, będziemy mogli na HBO Max oglądać serial oparty o historię pierwszej części gry. Premiera 15 stycznia.

Kolejna ciekawostka, to nowy concept art z trybu sieciowego The Last of Us, który zaczynał jako tryb do The Last of Us Part 2, ale ostatecznie stał się oddzielnym produktem.

Naughty Dog uważa, że gra będzie nowym doświadczeniem od studia, ale jednocześnie głęboko zakorzenionym w tym, co lubią najbardziej – fabule, bohaterach i rozgrywce..