Reklama
aplikuj.pl

Sklepy przyczynią się do wycofania sprzedaży pudełkowej? God of War Ragnarok i Sonic Frontiers w rękach graczy

god of war ragnarok

Tego deweloperzy gier się nie spodziewali. Zwykle to jakimś recenzentom czy influencerom zdarzy się zdradzić coś przed premierą gry. Teraz jednak to sklepy po prostu sprzedają graczom God of War Ragnarok i Sonic Frontiers, nie bacząc na datę wydania.

God of War Ragnarok i Sonic Frontiers u graczy

Przypomnijmy – kiedy premierę ma God of War Ragnarok? Tytuł będzie dostępny 9 listopada 2022 roku. Kiedy wydany zostanie Sonic Frontiers? Produkcja trafi do graczy, dzień przed przygodami Kratosa, to jest 8 listopada 2022. Problem jednak w tym, że niektórzy już grę kupili.

Okazuje się, że fizyczne sklepy nie przestrzegają regulaminowych terminów sprzedaży gier coraz częściej. Pudełkowa sprzedaż coraz bardziej zanika (Capcom poinformował, że w ostatnim czasie sprzedaż ich gier, to w 90 procentach wersje cyfrowe) i sklepy starają się konkurować nawet za pomocą tego typu zagrywek.

Czytaj też: Co z Alan Wake 2 i Max Payne Remake?

Takie rzeczy zdarzały się od dawna, ale ciężko nie mieć wrażenia, że niedawno zjawisko przybrało na sile. Gracze chwalili się już zdobyciem przedpremierowym A Plague Tale Requiem czy Gotham Knights. Teraz jednak, ponad tydzień przed premierą, niektórzy grają w God of War Ragnarok czy Sonic Froniters.

Sony Sants Monica, twórcy God of War Ragnarok, proszą graczy o niespoilerowanie nowej produkcji i zachęcają graczy do wyciszania w portalach społecznościowych haseł i hasztagów związanych z grami.