Reklama
aplikuj.pl

Spyrosoft będzie zarządzał pracą robotów

Spyrosoft, roboty Spyrosoft

Wrocławski zespół Spyrosoft rozpoczął właśnie prace nad projektem związanym z zarządzaniem pracą robotów autonomicznych. Zajmuje się on także wizualizacją wyników zmapowanego przez nie otoczenia.

Klientem Spyrosoft jest szwajcarska frima produkująca autonomiczne roboty do wsparcia przemysłu i produkcji. Mają one realizować zadania logistyczne, transportowe oraz porządkowe.

Na ten moment ich trasy są programowane poprzez metody Teach&Repeat. Robot jest przeprowadzany przez trasę za pomocą pilota lub manualnie i w ten sposób się jej uczy.

Czytaj też: Google Maps otrzyma aktualizację. Chodzi o zwiększenie realizmu

Eksperci z firmy Spyrosoft mają stworzyć graficzny interfejs do programowania tych robotów. Użytkownicy mają mieć możliwość samodzielnej konfiguracji robota. Dzięki appce będzie możliwe odczytanie statusu pracy, wykonanie aktualizacji oprogramowania oraz wyznaczenie obszaru pracy.

Piotr Beling, Director of Industry 4.0 – Digital Solutions w Spyrosoft, mówi:

Naszym zadaniem jest nie tylko umożliwienie samodzielnego konfigurowania robota przez jego użytkownika, ale w przyszłości również stworzenie systemu zarządzania flotą robotów pracujących dla danego klienta. Zrobimy to, przenosząc rozwiązanie do chmury. Obecnie każdy robot służy jako serwer dla własnej aplikacji konfiguracyjnej. Zatem, tyle ile mamy robotów, tyle mamy aplikacji do ich konfiguracji. Chcemy uprościć to rozwiązanie i zastąpić je jednym – chmurowym rozwiązaniem Internet of Things, które ułatwi dostęp do wszystkich robotów we flocie.

Robotyka to dla ekspertów z Spyrosoft znany temat. Mają oni już kilka prac m.in. dla brytyjskiego producenta robotów wykorzystywanych do identyfikacji i niszczenia chwastów na polach uprawnych. Wsparli oni także studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy w ramach Koła Naukowego Robotyków „KoNaR” stworzyli autonomicznego robota pirotechnicznego o imieniu Ariadna.

 Piotr Beling dodaje:

Realizujemy ten projekt dzięki naszym szerokim kompetencjom. Znamy się na autonomiczności urządzeń, bo pracujemy dla branży automotive, przetwarzanie map i otoczenia jako chmury punktów to typowy zakres prac w zespole geospatial services, a rozwiązania IoT do zarządzania flotą urządzeń z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych wdrażaliśmy wielokrotnie w ramach pracy dla Industry 4.0. Teraz mamy okazję połączyć nasze doświadczenia w ramach jednego produktu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News