Reklama
aplikuj.pl

Stan krótkofalarstwa w Polsce – weź udział w ankiecie

Polski Związek Krótkofalowców organizuje ankietę przed warsztatową częścią Konferencji Generalnej 1. Regionu IARU 2021. Pomóż wskazać mocne i słabe strony krótkofalarstwa w Polsce.

Polski Związek Krótkofalowców

Polski Związek Krótkofalowców istnieje bardzo długo, bo od 1930 i był kilkakrotnie reaktywowany w okresie powojennym. Obecnie zrzesza ok 4 000 członków, choć samych krótkofalowców w Polsce jest znacznie więcej. W naszym kraju wydanych jest 15 000 amatorskich pozwoleń radiowych. Z kolei na całym świecie krótkofalarstwem zajmuje się ok 4 mln osób.

Krótkofalowcy to bardzo ciekawa społeczność, bo… zazwyczaj bardzo zgodna i bezkonfliktowa. To prawdziwi zapaleńcy z wiedzą tak rozległą, że wielu z nich z powodzeniem mogłoby prowadzić wykłady na politechnikach. Choć ich wykształcenie i wykonywane zawody mogą wcale na to nie wskazywać.

Cyztaj też: Po co mi 5G? Biorę realme 8 5G i pokazuję

Krótkofalowców można określić troszkę mianem użytkowników serwisu społecznościowego, tylko na własnych zasadach. Zamiast uruchamiać Instagram lub Facebooka i pisać do osób z różnych zakątków świata, oni wykorzystują do komunikowania się fale radiowe.

Krótkofalarstwa to nie tylko hobby. Na świecie, w tym również w Polsce, działają amatorskie sieci łączności kryzysowej. W sytuacji np. klęski żywiołowej pomagają oni służbom ratunkowym organizując alternatywne siei łączności. Przeprowadzane są też regularne ćwiczenia, na wypadek wystąpienia stanu zagrożenia.

Czytaj też: Zanurzcie się w muzyce z Cell Alpha od byłego projektanta Apple

Ankieta w ramach przygotowań do warsztatowej części Konferencji Generalnej 1. Regionu IARU 2021

W ramach przygotowań do warsztatowej części Konferencji Generalnej 1. Regionu IARU 2021 Polski Związek Krótkofalowców zorganizował ankietę, która ma zbadać stan krótkofalówkarstwa w Polsce.

Ankieta jest aktywna do 23 maja. Jeśli interesujesz się tematem lub sam jesteś aktywnym krótkofalowcem, warto podzielić się swoją wiedzą z innymi. Ankieta jest dostępna pod tym adresem.