Reklama
aplikuj.pl

Xbox bez gier. Starfield i Redfall opóźnione

starfield

Posiadacze Xbox Series nie mogą liczyć na ekskluzywne produkcje na ich konsole. Deweloperzy Xbox Game Studios znowu przełożyli daty premier swoich gier. Kiedy zagramy w Starfield i Redfall?

Starfield i Redfall nie w 2022

Jedną z gier, których nie mogę się doczekać jest Starfield. Od wielu miesięcy patrzyłem jednak na datę 11 listopada 2022 jako termin, w którym gra raczej nie zadebiutuje. Okazuje się, że rzeczywiście tytuł nie będzie dostępny w tym roku.

Bethesda zmieniła swoją konkretną datę premiery Starfield na bliżej nieokreśloną datę w pierwszej połowie 2023 roku. Oficjalnym powodem przesunięcia premiery jest chęć doszlifowania gry. Wkrótce za to zobaczymy w końcu długi materiał wideo, który wprowadzi nas w nowy świat Bethesdy.

Czytaj też: Ranking sprzedaży gier PS5 to głównie klocki, ale Polacy się mocno trzymają

Ciekawe jest jednak to, o czym donosi dziennikarz Jason Schreier. Zdradził on, że w rozmowach z kilkoma osobami powiązanymi z grą słyszał, że deweloperzy są zaniepokojeni ogłoszeniem daty wydania produkcji. Padło nawet określenie, że gra może być „kolejnym Cyberpunkiem”. Opóźnienie premier bez ogłoszenia daty wydania jest zatem pozytywną informacją dla samych twórców.

Oprócz opóźnienia wydania Starfield, premiery w 2022 roku nie będzie miało także Redfall od Arkane Austin. Również i w tym przypadku mowa o chęci doszlifowania gry. Nowa data wydania? Tak samo jak Starfield. Gdzieś w pierwszej połowie 2023 roku.

Ekskluzywne gry Xbox w 2022 roku

Dla Microsoftu takie opóźnienie oczywiście nie jest niczym, co pogrąży Xboxa, ale cierpliwość niektórych graczy jest wystawiona na próbę. Jeśli kupiliście Series X lub Series S dla gier dostępnych tylko na tych sprzętach to w 2022 nie ma zbyt dużego wyboru. Jedyną aktualnie zapowiedzianą grą na ten rok jest As Dusk Falls, o którym już pewnie zapomnieliście.

Czytaj też: Rynek gier wideo traci formę! Dane z USA pokazują zmianę świata

O ile w 2021 mogliśmy jeszcze liczyć na takie ekskluzywne tytuły jak Forza Horizon 5, Microsoft Flight Simulator czy Halo Infinite to teraz posiadacze Xboxów mogą tylko czekać na wszystkie zapowiadane od lat premiery. W końcu doczekamy się premiery Senua’s Saga: Hellblade 2, Perfect Dark, Forza Motorsport 8, Avowed, Contraband czy Fable oraz The Outer Worlds 2.