Startuje Empik Music. Czym jest nowa usługa?

Startuje Empik Music. Czym jest nowa usługa?

Empik rusza z własnym serwisem streamingu muzyki Empik Music. Znajdzie się w niej solidna baza utworów oraz smaczki kierowane do typowo polskiego odbiorcy, takie jak wsparcie krajowych artystów oraz specjalne playlisty, tworzone m.in. przez Wojciecha Manna.

Czym jest Empik Music?

Empik Music to nowy serwis streamingu muzyki. Skojarzenia z Tidalem i Spotify są jak najbardziej na miejscu. Aplikacja Empiku jest do nich bardzo podobna wizualnie, ale też częściowo pod względem funkcji.

Startuje Empik Music. Czym jest nowa usługa?

W Empik Music znajdziemy utwory grupowane wg gatunków, albumów, czy artystów. Nie zabrakło opcji tworzenia własnych playlist, korzystania z gotowych rozwiązań, czy oznaczania utworów jako ulubione. Playlisty można też kopiować z innych serwisów. Pojawią się też teksty utworów. Aktualnie baza składa się z kilku tysięcy tekstów, ale w najbliższych dnia ma urosnąć do 800 tys.

Dostępne będą trzy warianty jakości dźwięku – 96, 160 i 320 kb/s.

Czytaj też: Darmowy Empik Premium był hitem. Więc jest darmowy przez kolejne 60 dni

Co wyróżnia Empik Music?

Startuje Empik Music. Czym jest nowa usługa?

Polska aplikacja jest dostosowana do polskiego klienta. Dlatego też w rekomendacjach będzie można znaleźć utwory i artystów popularnych na naszym rynku. Choćby na podstawie popularności treści sprzedawanych na empik.com.

W serwisie pojawią się też playlisty tworzone przez znane osoby, takie jak Wojciech Mann, a w przyszłości będą też dostępne m.in, podcasty.

Startuje Empik Music. Czym jest nowa usługa?

Osoby posiadające konto na empik.com po zalogowaniu w Empik Music będą miały automatycznie przygotowane playlisty stworzone na podstawie historycznych zakupów w sklepie. O ile oczywiście takowe były dokonywane.

Również metody płatności są dostosowane do polskiego rynku.

Empik Music – ceny, abonamenty i promocje

Startuje Empik Music. Czym jest nowa usługa?

Wśród metod płatności pojawi się typowy wariant cyfrowy, np. kartą kredytową, ale dla bardziej nieufnych przygotowano opcję płatności w salonach Empik.

Dostępne będą cztery warianty abonamentu:

  • miesięczny za 19,99 zł,
  • 3-miesięczny za 59,97 zł (19,99 zł miesięcznie),
  • 6-miesięczny za 104,99 zł (17,50 zł miesięcznie),
  • 12-miesięczny za 199,99 zł (16,67 zł miesięcznie).

W każdym przypadku można skorzystać z 30-dniowego, darmowego okresu próbnego. Dla użytkowników Empik Premium przewidziano darmowy 60-dniowy dostęp do Empik Music. Dotyczy to również osób, które aktualnie korzystają z darmowego dostępu do Empik Premium.

Na razie nie ma planów stworzenia abonamentów w wariantach rodzinnych.

Aplikację Empik Music już można pobrać z AppStore oraz Google Play.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News