WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Wiemy kiedy ruszą zamówienia na elektrycznego Volkswagena ID3 1ST

Wiemy kiedy ruszą zamówienia na elektrycznego Volkswagena ID3 1ST

Zgodnie z oczekiwaniami wygląda na to, ż klienci, którzy zarezerwowali swoje wydanie VW ID.3 1ST, będą mogli złożyć zamówienie w ciągu kilku tygodni.

Już 17 czerwca Volkswagen ma otworzyć zamówienia dla wyjątkowej wersji 1ST elektrycznego samochodu ID.3. Chociaż w przedsprzedaży zamówiło go ponad 37000 osób, to planowanych jest tylko 30 tysięcy wersji 1ST, więc wszystkim naprawdę zainteresowanym pozostaje mieć nadzieję, że spora część z chętnych zrezygnuje.

Te wiadomości pochodzą od Jürgena Stackmanna, członka zarządu marki Volkswagen Passenger Cars odpowiedzialnego za „sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażną”:

Jest to dobra wiadomość, jako że Volkswagen niedawno wznowił produkcję ID.3 w Zwickau w Niemczech, choć w mniejszym niż dotychczas tempie, bo 50 sztuk dziennie (via InsideEVs).

Czytaj też: Podzielacie entuzjazm Renaulta do wielkich pickupów?

Volkswagen zamierza dostarczyć większość swoich 30000 ID.3 1ST w tym samym czasie, gdy oprogramowanie zostanie ukończone. Wchodząc w szczegóły VW ID.3 jest samochodem elektrycznym, który w teorii ma kosztować w okolicach 130000 złotych za najniższy wariant, ale jak to zwykle bywa, dodatki wyposażeniowe podbiją tę cenę o zastraszające kwoty.

Po stronie specyfikacji elektryczny Volkswagen ID.3 będzie oferował zasięg rzędu nawet 550 kilometrów na jednym ładowaniu. Tak przynajmniej w przypadku 77 kWh zestawu akumulatorów, za które przyjdzie zapłacić nam około 45 tysięcy złotych dodatkowo. Niżej są warianty 45 kWh i 58 kWh z zasięgiem 330 i 420 kilometrów, które powinny zachować swoje 70% sprawności aż do pokonania 160000 km lub do 8 lat.

Volkswagen twierdzi, że dostarczy całe 100000 modeli ID.3 w 2020 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News