Reklama
aplikuj.pl

Startup Nextplease! ułatwi wymianę używanymi książkami

Wymiana, sprzedaż i zakup używanych książek to bardzo popularne zjawisko określane mianem bookcrossingu. Aplikacja Nextplease! stworzona w ramach białostockiego inkubatora technologicznego Samsunga ułatwi ten proces.

Społeczna księgarnia w smartfonie

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek to idealna okazja do opisania aplikacji Nextplease!. Boocrossing to zjawisko, które opanowało wielkie polskich miast. W obliczu epidemii Koronawirusa korzystanie z możliwości pożyczenia książki z gabloty stojącej przy ulicy nie jest mądrym posunięciem.

Z pomocą przychodzi aplikacja Nextplease, która działa na podobnej zasadzie. Możemy za jej pomocą wymieniać, sprzedawać lub kupować książki. Dzięki geolokalizacji aplikacja wskaże nam najbliższych użytkowników, z którymi możemy przeprowadzić transakcję. W ten sposób możemy nie tylko zyskać nową książkę, ale również nowe znajomości.

Daniel Wojciechowski, twórca i prezes Nextplease:

W ostatnim czasie w social media da się zauważyć wzrost zainteresowania czytelniczego. Niektóre grupy dotyczące wymiany i sprzedaży książek aktualnie liczą po kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Nasza aplikacja może być dla tych osób idealnym rozwiązaniem. Daje ona bowiem możliwość zakupu książek w korzystnej cenie od osób, znajdujących się w dogodnej dla nas okolicy. Wyróżnia nas także to, że oferty aktualizowane są na bieżąco, a aplikacja pozwala dokonywać transakcji w bardzo prosty i intuicyjny sposób.

Pobierz aplikację i wspomóż akcję #dlaPlanety

Nextplease to kolejny ze startupów białostockiego inkubatora technologicznego, którego zadaniem jest ochrona środowiska. Aktualnie trwają prace nad ośmioma tego typu rozwiązaniami.

Aplikację Nextplease! jest dostępna na urządzenia z Androidem oraz iOS.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News