Reklama
aplikuj.pl

Steam i Epic Games Store w Microsoft Store?

Steam i Epic Games Store w Microsoft Store?

Microsoft Store w Windows 11, zgodnie z obietnicami firmy, ma być bardziej otwarty. teraz się dowiadujemy, że Panos Panay chce obecności Steam i Epic Games Store w sklepie Microsoft.

Microsoft Store w Windows 11 będzie bardziej otwarty

Już podczas prezentacji nowego systemu, Microsoft zapowiedział, że nowa wersja ich sklepu będzie bardziej otwarta niż ta, którą obecnie znamy. Potwierdza to ostatnia wypowiedź dyrektora wykonawczego ds. produktów dla urządzeń z systemem Windows, Panosa Panaya. Powiedział on, że chętnie powitają Steam i Epic Games w Microsoft Store. Dzięki temu, programy znajdziemy i zainstalujemy z poziomu sklepów.

Czytaj też: By odblokować konto w Orange na kartę nie musisz go doładowywać

Taka chęć ze strony giganta z Redmond nikogo nie dziwi, w końcu zarówno Steam, jak i Epic Games Store wykorzystywany jest przez graczy z całego świata. I o ile dla nas, jako użytkowników będzie to zdecydowanie prostsze i szybsze niż dotychczas, tak nie ma pewności, czy platformy na to pójdą. Dlaczego? Przez pieniądze, bo obecność w Microsoft Store będzie wymagała od Steam i Epic Games podzielenia się zyskami uzyskiwanymi ze sprzedaży gier.