Reklama

Steam musiał otrzymać konkurencję na rynku

... twierdzi szef Triumph Studios

Steam musiał otrzymać konkurencję na rynku
Steam musiał otrzymać konkurencję na rynku

Seria Overlord i Age of Wonders, który dostanie spin-offa w klimacie science-fiction już 6 sierpnia w ramach Age of Wonders: Planetfall – wiecie, co ich łączy? Oczywiście studio, a dokładnie holenderski zespół Triumph Studios, którego szef wypowiedział się w ostatnim wywiadzie dla GamesBeat na temat obecnej wojny, jaką toczy Epic Games Store z niepokonanym dotąd sklepem Steam.

Czytaj też: Były pracownik Valve: „Steam szkodzi branży gier na PC”

Sam temat jest oczywiście gorący, więc to nic dziwnego, że oraz więcej powiązanych z branżą osobistości porusza ten temat. Według wspomnianego szefa, niejakiego Lennarta Sasa taka potyczka dwóch gigantów po prostu musiała się wydarzyć, ponieważ Valve cieszył się pozycją niekwestionowanego lidera przez kilkanaście lat

To musiało się wydarzyć. Valve była w bardzo luksusowej pozycji przez bardzo długi czas. Ale myślę, że większą rzeczą, która wydarzy się w najbliższej przyszłości, są usługi strumieniowe, które zobaczysz. Wiele dużych inwestycji trafiło na tę arenę. To będzie duża zmiana. To tylko początkowe ujęcia tej ogromnej zmiany w cyfrowej dystrybucji.

Potwierdził przy tym, że Age of Wonders: Planetfall nie będzie tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store:

Ta gra będzie w wielu sklepach, tak. Nie wiem dokładnie których, ale Steam jest jednym z nich.

Czytaj też: Szef marketingu Microsoft: Google Stadia ma infrastrukturę, ale brakuje jej treści

Źródło: Wccftech