Reklama
aplikuj.pl

Steam na Chromebookach? Google oficjalnie o wsparciu platformy Valve

Asus Chromebook CX9, Chromebook CX9,CX9, premiera Asus Chromebook CX9, specyfikacja Asus Chromebook CX9, cena Asus Chromebook CX9

Przyzwyczailiśmy się, że Chromebooki, to po prostu tanie laptopy o miernej specyfikacji, które wykorzystując system ChromeOS, są idealnymi wyborami do pracy biurowej i przeglądania multimediów. Jednak wygląda na to, że Google odpowiedzialne za rozwój systemu ChromeOS ma na nie nowy plan, czego częścią ma być Steam na Chromebookach.

Wygląda na to, że Steam na Chromebookach zadomowi się na tym nietypowym sprzęcie na wieki

Wedle raportu 9to5Google, podczas Games Developer Summit firma Google wspomniała, że udostępni oficjalną wersję alpha Steama od Valve na niektóre modele Chromebooków. To oznacza, że Chromebooki dręczone od zawsze przez brak odpowiedniego wsparcia dla aplikacji zewnętrznych i gier (w głównej mierze to sprzęty do pracy z usługami Google i przeglądarkami), otrzymają wsparcie największej platformy cyfrowej dystrybucji gier. Jeśli to nie przejaw ogromnych zmian w wykonaniu Google, to nie wiemy, czym może to być.

Czytaj też: Jak Polacy podchodzą do kwestii prywatności w sieci? Na to odpowiada nowe badanie ClickMeeting

Chociaż szczegóły nie są znane, to w lutym już dowiedzieliśmy się, że Steam ma działać tylko na trzech Chromebookach Acer, CX9 i Flip CX5 firmy ASUS, Pro c640 G2 firmy HP oraz nieokreślonym modelu Lenovo. Co łączy te modele? Przede wszystkim solidne komponenty, obejmujące 11. generację procesorów Core i5 oraz dostęp do 8 GB pamięci operacyjnej, co jasno sugeruje, że Steam na Chromebookach będzie przynajmniej z początku dosyć ekskluzywny. Niestety nie wiemy nic na temat gier, które zachowają kompatybilność z tym nietypowym systemem operacyjnym Google.