Reklama
aplikuj.pl

Steam pobił nowy rekord. Platforma Valve coraz popularniejsza

Steam pobił nowy rekord, platforma Valve coraz popularniejsza

Jeśli przed kilkoma laty ktokolwiek z Was przewidywał upadek Steama pod naciskiem Epic Games i jego rozdawnictwa gier, to może już uderzyć się w pierś. Właśnie dostaliśmy dowód, że platforma cyfrowej dystrybucji gier jest coraz popularniejsza, bo Steam pobił nowy rekord.

Steam pobił nowy rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników

Platforma Steam z pewnością nie umiera. Co do tego możemy mieć już pewność, bo tak się składa, że z roku na rok jest bliska ogromnego kamienia milowego, jakim jest osiągnięcie aż 30 milionów użytkowników zalogowanych jednocześnie. Oczywiście ta liczba nie oznacza użytkowników aktualnie grających, bo wliczają się do niej nawet ci, którzy po prostu pracują/grają z odpalonym w tle Steamem, co w dobie automatycznego włączania aplikacji i pozostawiania jej ukrytej na pasku zadań wcale nie należy do rzadkości.

Czytaj też: Smartwatch Xiaomi Redmi Watch 2 Lite i słuchawki Redmi Buds 3 Lite debiutują Polsce. Jest też promocja na start

Nie mam jednak zamiaru umniejszać nowemu rekordowi, bo tak jak Steam rozpoczął rok z ponad 28 milionami jednocześnie zalogowanych użytkowników, tak teraz ta liczba wzrosła do 29,2 miliona. Co ciekawe, sporą część tej grupy budują gracze CS:GO i DOTA 2, bo tych w ciągu ostatnich 24 godzin przed osiągnięciem rekordu było aż ponad 900000 i 787000. Przyczyną rekordu może być również niedawne przejście PUBG’a na model F2P, który w ciągu doby zaangażował ponad 600000 graczy, a przede wszystkim kwestia pandemii i domniemanych „spóźnionych prezentów świątecznych”.