Reklama
aplikuj.pl

SteelSeries rozświetla klawiatury nowymi przyciskami PrismCaps

SteelSeries PrismCaps, PrismCaps

Firma SteelSeries ujawniła swoje nowe przyciski PrismCaps, czyli keycapy, które wciska się na przełączniki mechaniczne o ciekawej, bo nastawionej specjalnie na lepsze efekty, podświetlenia konstrukcji.

W ogłoszeniu producenta możemy przeczytać, że

Nowa linia nasadek PrismCap została zaprojektowana, aby zapewnić graczom najlepszą opcję ulepszania i zwiększania wrażenia z gry za pomocą ich klawiatur. Zaprojektowane, aby zapewnić najszerszą kompatybilność dostępną dla klawiatur mechanicznych, uniwersalne nasadki klawiszy zostały zaprojektowane z myślą o trwałości, dopasowaniu, rozmieszczeniu i precyzji. Dodatkowo nasadki PrismCap zapewniają oszałamiający wygląd dzięki konstrukcji, która podkreśla blask dynamicznego oświetlenia RGB.

Cena za taką przyjemność? Całe 34,99 euro, czyli 150 złotych, więc pozostaje pytanie, czy to dużo, jak za cały zestaw nowych przycisków, które mogą wzbogacić nie tylko klawiaturę SteelSeries, ale tak naprawdę każdego producenta. Jedyne, co trzeba mieć z tyłu głowy, to sparowanie ich z klawiaturą mechaniczną z przełącznikami o tradycyjnym trzpieniu w formie krzyżyka.

Czytaj też: iQOO Z3 5G wchodzi na rynek międzynarodowy

Premiera SteelSeries PrismCaps. 150 złotych za jeszcze lepsze podświetlenie klawiatury

Producent zadbał nawet o to, aby zapewnić wyższą kompatybilność w różniącym się często wśród modeli dolnym rzędzie. Wszystko to dzięki dwóm zestawom alternatywnych nasadek. Sięgając po PrismCaps w wariancie czarnym lub białym, mamy być pewni, że zagwarantujemy sobie ekstremalną trwałość, dzięki wykonaniu z PBT i najwyraźniej również podejściu Dual Injection, dbającego o przejrzystość i wytrzymałość czcionki.

Czytaj też: Elastyczny czujnik zdrowia OLED od naukowców Samsunga

Co jednak najważniejsze, przyciski PrismCaps mają za zadanie odmienić wygląd naszej koniecznie podświetlanej klawiatury mechanicznej. Dzięki podzieleniu każdego z nich na dolną przezroczystą sekcję i czarną/białą na wierzchu z równie przezroczystym znakiem czcionki, diody znajdujące się w przełącznikach są w stanie jeszcze skuteczniej rozświetlać zarówno klawiaturę, jak i nasze stanowisko.

Czytaj też: Telewizory Xiaomi Mi TV P1 w atrakcyjnej promocji

Czy wygląda to dobrze? Osobiście po teście klawiatury HyperX Alloy Elite 2 muszę przyznać, że tak, ale czy takie odświeżenie klawiatury jest warte 150 złotych? To już kwestia dyskusyjna, ale jako że Steelseries zapewnił sobie teraz dostęp do takich klawiszy, to z pewnością z czasem doczekamy się premiery wyposażonej w nie klawiatury.