WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Sterowiec Goodyear powrócił do Europy

Sterowiec Goodyear powrócił do Europy

Sterowiec Goodyear Blimp znów lata nad Europą. Gdzie możecie go znaleźć?

Sterowiec z logiem Goodyear jest dla wielu… czymś naturalnym. Firma posiada cztery sterowce. Wszystkie zostały zaprojektowane przez firmę Zeppelin i są efektem  ścisłej współpracy między przedsiębiorstwami, która sięga 1924 roku.

Sterowiec Goodyear pojawia się na wielu amerykańskich wydarzeniach. Maszyna o nazwie „Europa” latała jednak też nad całym Starym Kontynentem w latach 1972-1986, biorąc udział w najważniejszych imprezach motoryzacyjnych, takich jak 24-godzinne wyścigi Le Mans i Formuły 1. Sterowiec zapewniał transmisje telewizyjne słynnych wydarzeń, ale też uchwycił obrazy nad takimi miejscami jak londyński Big Ben i rzymskie Koloseum. Był również obecny na dwóch brytyjskich weselach królewskich w latach 80-tych.

Czytaj też: Rząd chce oskładkować wszystkie umowy w Polsce

Najnowszy sterowiec Goodyear Blimp powrócił do Europy tego lata, aby uświetnić ponowne  zaangażowanie marki w europejskie i międzynarodowe wyścigi, w tym w 24-godzinny wyścig Le Mans. Gdzie szukać sterowca? U naszych zachodnich sąsiadów. 26 września pojawi się on nad torem Nürburgring. 28 września znajdziemy go w Friedrichshafen, a 9 października w Monachium.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News