Reklama
aplikuj.pl

Firma StoreDot ma plan, jak wydłużyć żywotność akumulatorów

Firma StoreDot, wydłużyć żywotność akumulatorów, StoreDot

Obecny problem akumulatorów obejmuje przede wszystkim ich trwałość i potencjał zapewnienia im drugiego życia. Dlatego też firma StoreDot z Izraela ogłosiła technologia, dzięki której może wydłużyć żywotność akumulatorów, czyniąc je wysoce efektywnymi nie tylko w okresie eksploatacji pojazdu, ale również w zastosowaniach związanych z ich drugim życiem.

Dążenie do tego, aby wydłużyć żywotność akumulatorów jest coraz ważniejsze w dobie elektryfikacji. Firma StoreDot ma jednak na to pomysł

Jak wydłużyć żywotność akumulatorów według StoreDot? Okazuje się, że to nieskomplikowane i mogące zostać zrealizowane bezpośrednio w pojeździe. Technologia łączy w sobie system elektrochemii firmy z krzemowymi ogniwami, aby zapewnić minimalny spadek wydajności w miarę starzenia się akumulatora. Jej implementacja jest możliwa (na to wygląda) wyłącznie w autorskich akumulatorach XFC firmy.

Czytaj też: DHL inwestuje w roboty od Boston Dynamics. Niestety nie są to robo-psy

StoreDot jest dobrze znany z tworzenia technologii ekstremalnie szybkiego ładowania i pomagania kierowcom w przezwyciężaniu lęku przed ładowaniem, który jest obecnie największą barierą dla posiadania EV.

Wierzymy jednak w rozwój całego ekosystemu baterii, aby ostatecznie dostarczyć optymalne rozwiązanie, które umożliwi przejście do pełnej elektryfikacji pojazdów elektrycznych. To najnowsze osiągnięcie jest tego dowodem.

Mamy teraz możliwość znacznego wydłużenia żywotności naszych akumulatorów, na długo po okresie ich eksploatacji w pojazdach. Przynosi to korzyści nie tylko kierowcom pojazdów elektrycznych, umożliwiając im utrzymanie wydajności ich pojazdów przez wiele lat, ale także w zastosowaniach związanych z drugim życiem dla nich.

Ta przełomowa technologia nie tylko zachęci więcej osób do jazdy samochodami elektrycznymi, ale także przyniesie ogromne korzyści dla zrównoważonego rozwoju, zmniejszając potrzebę wycofywania z użytku i recyklingu drogich komponentów, które teraz mogą być wykorzystywane w krytycznych zastosowaniach

– powiedział Dr. Doron Myersdorf, dyrektor generalny StoreDot.

Wedle StoreDot pojemność akumulatorów na poziomie 80% jest utrzymywana nawet po 1000 cyklach, a po 1700 cyklach spada tylko do 70% swojej pierwotnej pojemności. Dokonuje się tego poprzez identyfikacje wadliwych lub przegrzewających się ogniw, ich tymczasowe wyłączenie i wprawienie w działanie mechanizmów, które próbują przywrócić im początkową sprawność zarówno pod kątem pojemności, jak i oddawanej energii.

Czytaj też: Filtr kabinowy Tesli robi wrażenie. Firma pokazała jego działanie w ekstremalnych warunkach

Firma StoreDot twierdzi, że do 2024 roku zacznie dostarczać masowo produkowane akumulatory XFC, które obok podwyższonej wytrzymałości, zapewnią 50% skrócenie czasu ładowania przy tych samych kosztach produkcyjnych.