WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Strike od Lightning pierwszym przystępnym cenowo elektrycznym motocyklem sportowym

Firma Lightning zaprezentowała właśnie pierwszy przystępny cenowo elektryczny motocykl sportowy, którym jest Strike do kupienia już za 12998$.

Mowa jednak o podstawowej wersji Standard Strike z silnikiem elektrycznym o mocy 90 koni mechanicznych, momentem obrotowym 244 Nm i akumulatorem o mocy 10 kWh, oferującym zasięg 113 kilometrów. Obok niej będzie sprzedawana wersja Mid Range z powiększoną o 5 kWh baterią za 16998$ i zdecydowanie najatrakcyjniejszym Carbon Edition z 20 kWh baterią i silnikiem o mocy 120 KM za 19998$. Ta najdroższa wersja oferuje również szybkie ładowanie 6,6 kW na poziomie 3 za pośrednictwem portu ładowania CCS (pozostałe obsługują poziomy 1 i 2, z poziomem 3, jako opcjonalnym dodatkiem.

W porównaniu do propozycji innych producentów Strike są naprawdę tanie i to wszystko dzięki Chinom. To właśnie na terenie tego państwa Lightning uruchomiło centrum produkcyjne o tej samej wielkości, co jego nowa główna fabryka w San Jose w Kalifornii, gdzie większość komponentów zostanie zbudowana przed ostatecznym montażem w Kalifornii. Lightning spodziewa się również, że jego obecność w Azji będzie przydatna, gdy zacznie rozszerzać swoją obecność na arenie międzynarodowej, począwszy od tego roku.

Kwestię sportowego wyglądu wszystkich trzech modeli możecie ocenić sami:

I na sam koniec… prędkość! Regularne rowery Strike będą w stanie dobijać do około 220 km/h, podczas gdy wersja Carbon Edition podniesie poziom do 240 km/h.

Czytaj też: Tylko 10 egzemplarzy elektrycznych Pedilio wkrótce trafi do sprzedaży

Źródło: New Atlas