Firma Lightning zaprezentowała właśnie pierwszy przystępny cenowo elektryczny motocykl sportowy, którym jest Strike do kupienia już za 12998$.

Mowa jednak o podstawowej wersji Standard Strike z silnikiem elektrycznym o mocy 90 koni mechanicznych, momentem obrotowym 244 Nm i akumulatorem o mocy 10 kWh, oferującym zasięg 113 kilometrów. Obok niej będzie sprzedawana wersja Mid Range z powiększoną o 5 kWh baterią za 16998$ i zdecydowanie najatrakcyjniejszym Carbon Edition z 20 kWh baterią i silnikiem o mocy 120 KM za 19998$. Ta najdroższa wersja oferuje również szybkie ładowanie 6,6 kW na poziomie 3 za pośrednictwem portu ładowania CCS (pozostałe obsługują poziomy 1 i 2, z poziomem 3, jako opcjonalnym dodatkiem.

W porównaniu do propozycji innych producentów Strike są naprawdę tanie i to wszystko dzięki Chinom. To właśnie na terenie tego państwa Lightning uruchomiło centrum produkcyjne o tej samej wielkości, co jego nowa główna fabryka w San Jose w Kalifornii, gdzie większość komponentów zostanie zbudowana przed ostatecznym montażem w Kalifornii. Lightning spodziewa się również, że jego obecność w Azji będzie przydatna, gdy zacznie rozszerzać swoją obecność na arenie międzynarodowej, począwszy od tego roku.

Kwestię sportowego wyglądu wszystkich trzech modeli możecie ocenić sami:

I na sam koniec… prędkość! Regularne rowery Strike będą w stanie dobijać do około 220 km/h, podczas gdy wersja Carbon Edition podniesie poziom do 240 km/h.

Czytaj też: Tylko 10 egzemplarzy elektrycznych Pedilio wkrótce trafi do sprzedaży

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej