Reklama
aplikuj.pl

Milestone i Mattel świętują sukces Hot Wheels Unleashed

hot wheels unleashed

W Hot Wheels Unleashed zakochałem się od pierwszego materiału wideo. Zdaje się, że bardzo dużo osób podzieliło moją ekscytację tą produkcją.

Hot Wheels Unleashed w liczbach

Zacznijmy od podstawowych danych:

  • Ponad 2 miliony kopii sprzedanych na całym świecie, ponad 8 milionów graczy
  • Użytkownicy spędzili w grze w sumie 929 lat
  • Ponad 1,3 miliona osób stworzyło coś nowego w edytorach malowania i tras

Ukochane przez tysiące Hot Wheels jest największym sukcesem w historii Milestone. Półtora roku po premierze Mattel i wiodący deweloper gier wyścigowych ujawniają szczegółowe dane na temat triumfu gry.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 1.62 na PC zmiata konsole

Na całym świecie sprzedanych zostało ponad 2 miliony kopii Hot Wheels Unleashed, a ponad 8 milionów osób zarejestrowano na różnych platformach, w tym Xbox Game Pass i PlayStation Plus. Wszyscy użytkownicy spędzili łącznie równowartość 929 lat na rozgrywce.

Radość twórców Hot Wheels Unleashed

Niezwykle przystępna, pełna zaawansowanych technik i akcji zręcznościowa gra wyścigowa daje fanom Hot Wheels możliwość driftowania, przyspieszania, skakania i zderzania, wybierając spośród ponad 60 pojazdów i sześciu różnych otoczeń. Wśród pojazdów największym powodzeniem cieszył się Hot Wheels Twin Mill 2021, wybierany do ponad 20% wszystkich wyścigów.

Luisa Bixio, CEO Milestone, skomentowała: „Hot Wheels może poszczycić się jedną z najbardziej zaangażowanych i pełnych pasji społeczności ze wszystkich marek na świecie. Jesteśmy dumni, że firma Mattel zaufała nam i powierzyła ożywienie marki w formie Hot Wheels Unleashed i bardzo zadowoleni z reakcji konsumentów.”

Czytaj też: Kogo wezwiecie, gdy Redfall zostanie zaatakowane przez wampiry?

Mike DeLaet, Global Head of Digital Gaming w firmie Mattel dodał: „Zawsze cieszy nas, gdy znajdziemy wspaniałych partnerów, którzy pomagają nam przedstawiać marki Mattel społeczności na zupełnie nowe sposoby. Milestone wykonało fenomenalną pracę przy Hot Wheels Unleashed i jesteśmy podekscytowani, że społeczność Hot Wheels pokochała tę grę tak mocno, jak my uwielbialiśmy ją tworzyć.”

Hot Wheels Unleashed zawiera dwie funkcje, które pozwalają graczom na wyrażenie swojej kreatywności:

  • dzięki edytorowi malowania fani mogą dostosować wygląd swoich ukochanych pojazdów i uczynić je wyjątkowymi, nakładając kolory i kształty na samochody Hot Wheels Originals i Real Manufacturer. Do tej pory stworzono ponad milion malowań, z ponad 20 tysiącami zgłoszeń w ciągu jednego dnia u szczytu popularności.
  • edytor torów jest przeznaczony dla graczy chcących przejąć pełną kontrolę nad kultowym pomarańczowym torem i zbudować swoje wymarzone trasy. Do tej pory zaprojektowano ponad 350 000 oryginalnych torów. Te imponujące liczby pokazują pasję fanów Hot Wheels i ich chęć bycia częścią historycznej marki, która naznaczyła dzieciństwo wielu dzisiejszych graczy.