Reklama

Super Nintendo Switch – nowe informacje! Szykujcie TV 4K

super nintendo switch

Super Nintendo Switch czy Nintendo Switch Pro – obojętnie jak będzie nazywała się nowa konsola Nintendo, to już teraz budzi emocje. Co wiemy nowego?

Prawdziwa czy nie? Zastanawiamy się o tym od dawna. Nowy, mocniejszy Nintend Switch już tyle razy pojawiał się w przeciekach, że każdy fan Nintendo nie może się już przeciekać, a tymczasem Ninny – siedzi cicho. Ale dziennikarze Bloomberga zaczęli szpiegować i oto co się dowiedzieli.

Super Nintendo Switch

Ich zdaniem – Nintendo ma już podpisaną umowę z Samsungiem na produkcję nowych ekranów. 7-calowe OLEDY znajdą się w nowej wersji konsoli. Dla porównania – Switch ma 6,2-calowy ekran, a Lite – 5,5 calowy.

Produkcja ekranów zacznie się w czerwcu, a wysyłka do Nintendo – w lipcu. Premiery Super Nintendo Switch możemy się zatem spodziewać w okolicach września 2021. Tak, w tym roku.

Nowy ekran w handheldzie ma rozdzielczość 720p. Dlaczego nie 1080p? Wszystko opiera się o to, że na takiej wielkości ekranu mamy wystarczające zagęszczenie pikseli, które dla oka wygląda już ostro. 1080p marnowałoby tylko moc urządzenia + drenowało baterię. Taka rozdzielczość na małym ekranie sprawiałby również problemy ze skalowaniem interfejsu. 720p to idealny wybór.

Ale, ale! Po podłączeniu Super Nintendo Switch do stacji dokującej ma się dziać magia. Konsola powinna bowiem wyświetlać obraz w 4K!

Osobiście nie wierzę w to, że teraz wszystkie gry na Switcha zadziałają w takiej rozdzielczości, ale dobrze, że zawsze taka możliwość będzie. Sam liczę na to, że Super Nintendo Switch po prostu zaoferuje więcej klatek na sekundę czy ładniejszą grafikę.