Reklama
aplikuj.pl

Sprawdźcie, czy supersamochody mają szanse z samolotem kaskaderskim

Biorący udział w tym dziwacznym porównaniu samolot kaskaderski może rozpędzić się do 402 km/h, a przy manewrach wygenerować siły rzędu 9G. Jak na jego tle wypadnie Lamborghini Huracan Evo Spyder i Ferrari 812 Superfast?

Sprawdził to kanał Vehicle Virgins, udając się na okalaną przez pustynie drogę, gdzie proste testy prędkości zapewniły nam nie lada widowisko. Jednak zanim te się zaczęły, samolot i supersamochód musiały wyrównać prędkość i następnie w tym samym momencie ruszyć przed siebie z pełną mocą.

Dla przypomnienia, Huracan Evo Spyder ma 5,2-litrowy silnik V10 generujący 630 koni mechanicznych i 600 Nm momentu obrotowego. Tutaj jednak występuje jego 681-konny wariant za sprawą tuningu, ale jego możliwości niestety nie znamy. Standardowy wariant chwali się sprintem do setki w 3,1 sekundy i maksymalną prędkością rzędu 325 km/h.

Czytaj też: Jak określa się zasięg elektrycznych samochodów?

Z kolei Ferrari 812 Superfast napędza 6,5-litrowy silnik V12 generujący 789 KM, ale dostrojenie tego modelu podbiło tą wartość do 900 KM. Czy dzięki temu przynajmniej Ferrari da radę, kiedy Lambo wywiesi białą flagę? Obejrzyjcie to powyżej!

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News