Reklama

Samsung – suszarka automatyczna jak zmywarka? Jeszcze nie teraz

Samsung postanowił sprawdzić, czy suszarka automatyczna to w Polsce równie popularny sprzęt co zmywarka. Nie do końca, choć uważamy je za przydatne urządzenia.

Suszarka automatyczna – fajna sprawa

Z badania przeprowadzonego przez Samsunga wynika, że Polacy doceniają zalety suszarek automatycznych. Najwięcej, bo 78% osób wskazuje, że ważna jest dla nich możliwość łatwego prasowania ubrań po wysuszeniu. Dla 72% osób ważna jest możliwość wysuszenia przedmiotów gabarytowych. Czyli różnego rodzaju pokrowców, czy pościeli.

Kolejne w kolejności są – brak nieprzyjemnego zapachu i wilgoci suszonych ubrań (58%), ładniejszy zapach ubrań (51%), oszczędność czasu (40%), możliwość założenia ubrań od razu po wysuszeniu (39%) oraz łatwość obsługi tego typu urządzeń (24%).

Czytaj też: Elektryczny Hummer SUV zachwyci też technologią i możliwościami

Pralka była historycznie wynalazkiem absolutnie przełomowym, który ulżył w codziennych obowiązkach setkom milionów rodzin na świecie. Drugie miejsce zwykle przyznaje się lodówce. Jakie urządzenia wprowadzą porównywalną rewolucję w przyszłości? Możemy spekulować, że nowe, nieznane jeszcze technologie zmienią świat nie do poznania. Ale są też innowacje, które, dostępne już dziś i choć wciąż nie dość popularne w polskich domach, czynią życie łatwiejszym. Przykładem może być właśnie suszarka automatyczna, która nie dość, że sama w sobie stworzona jest do tego, by ułatwiać nam codzienne obowiązki, to dzięki nowym technologiom takim, jak zastosowanie sztucznej inteligencji, jest w stanie łączyć się z pralką i na podstawie przesłanych danych sugerować odpowiedni program suszenia

– mówi futurolog Kacper Nosarzewski.

Suszarka automatyczna w każdym domu? Na swoim przykładzie mogę powiedzieć – jeszcze nie teraz

suszarka automatyczna

Z badania wynika, że suszarka automatyczna nadal jest luksusem. Nie posiada jej aż 78% badanych. Jako powód nieposiadania suszarki podawane są najczęściej – brak miejsca i wysoki koszt utrzymania. Mówi o tym 81% badanych.

Zdecydowanie warto dodać do tego również wysoki koszt zakupu. Mimo wszystko zakup osobnej suszarki to spory wydatek, a zakup pralko-suszarki to zazwyczaj podwojenie ceny urządzenia. Sam ostatnio stojąc przed zakupem pralki nawet nie musiałem długo myśleć nad urządzeniem suszącym. O ile z ceną zawsze można wygrać np. ratami, tak w moim przypadku w grę wchodził zakup sprzętu, który się zmieści, a nie takiego, który bym chciał.

Czytaj też: Skullcandy Dime, czyli kolejne słuchawki TWE

Jeśli suszarka ma być osobnym urządzeniem, to zdecydowanie częściej sięgną po nią osoby dopiero budujące/urządzające dom lub mieszkanie, bo zwyczajnie mogą na nią wydzielić przestrzeń.

Samsung na podstawie badania wskazuje, że postrzeganie suszarek automatycznych zmienia się. Polacy dostrzegają ich zalety i przestają traktować je jako przejaw luksusu. Zdaniem Samsunga, doczekamy czasów, w których popularność suszarek automatycznych będzie podobna, jak zmywarek.