WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Toyota pracuje nad nowym SUVem na platformie najnowszego Yarisa

Toyota potwierdziła, że ​​pracuje nad zupełnie nowym małym SUVem, który zostanie oparty na tej samej platformie, co najnowszy Yaris.

Nowość Toyoty będzie po prostu kartą przetargową na rynku SUVów tej klasy, bo zawalczy z konkurencją Nissana Juke i Renault Captur. Wiemy, że ta nowinka w ofercie producenta będzie korzystała ze świeżo opracowanej platformy G-AB i specjalnej homologacji GR Yaris.

Jak dotąd nienazwany model został zaprojektowany tak, aby cenowo uplasować się poniżej modelu C-HR, pomimo faktu. Toyota uważa, że ​​mając samochód bliżej 4-metrowej długości spodoba się klientom. Wyglądu oczywiście nie znamy, ale Auto Express podrzuca nam niepotwierdzone, autorskie rendery.

Spodziewamy się, że nowy SUV Toyoty o nieznanej jeszcze nazwie będzie tylko o kilka milimetrów dłuższy niż Yaris, doczeka się zwiększenia rozstawu osi i zostanie napędzony hybrydową jednostką.

Mówiąc dokładnie, w grę może wejść 1,5-litrowy układ hybrydowy z Yarisa o łącznej mocy około 115 KM i z obiecującym zasięgiem. Jednak do sprzedaży ten model trafi zapewne dopiero w 2021 roku.