WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Świąteczne hity na Spotify – czego słuchają użytkownicy?

Świąteczne hity na Spotify – czego słuchają użytkownicy?

Choć wydaje się, że to sklepy najszybciej zaczynają sezon świąteczny, to użytkownicy Spotify zdecydowanie ich wyprzedzają. W tym roku świąteczne hity na Spotify grały u niektórych już we wrześniu. A czego najczęściej słuchano?

Świąteczne hity na Spotify w tym roku słuchane o wiele szybciej

Według informacji Spotify okazuje się, że w tym roku najpopularniejsza składanka świąteczna „Christmas Hits” u wielu osób grała już we wrześniu i w październiku. Na dodatek o wiele częściej ją odtwarzano niż w innych latach. A im bliżej Świąt tym częściej sięgamy po takie utwory. Według statystyk w 2020 roku odsłuchano aż… 6,5 mld minut świątecznej muzyki co przekłada się na prawie 4,5 mln dni!

Czytaj też: Huawei zmierzy Ci temperaturę
Czytaj też: Platforma Nauki – pierwsze polskie naukowe VOD
Czytaj też: Fleets na Twitterze – zamiast 24h są widoczne dużo dłużej

To chyba okres pandemii i fakt, że większość z nas jest zamknięta w domach sprawił, że chętniej słuchamy takich hitów. Już w październiku statystyki pokazywało aż 25 proc. wzrost zainteresowania utworami świątecznymi. Najwięcej słuchało się ich w weekendy. Znacznie ułatwia to specjalna sekcja – Wesołych Świąt, w której znajdują się składanki i piosenki o wiadomej tematyce.

A których utworów słuchano najczęściej?

Nadal najpopularniejszym albumem świątecznym na Spotify jest Christmas Michaela Bublé, który odtworzono aż 1,8 mld razy. A jeśli chodzi o pojedyncze utwory, to na pierwszym miejscu mamy nieśmiertelny klasyk, czyli Last Christmas zespołu Wham! Potem znalazła się Mariah Carey z utworem All I Want for Christmas Is You, a na trzecim miejscu Ariana Grande – Santa Tell Me.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News