WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Fleets na Twitterze – zamiast 24h są widoczne dużo dłużej

Fleets na Twitterze – zamiast 24h są widoczne dużo dłużej

Nie wiadomo jaki cel miał Twitter w dodaniu do swojej aplikacji kopii Insta Stories. Ale cóż, Fleets na Twitterze już jest i choć relacje miały być dostępne przez 24 godziny, to z powodu błędu niektóre można oglądać dużo dłużej.

Fleets na Twitterze – błąd relacji

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam, że na Twitterze pojawiła się możliwość dodawania relacji, pomyślałam „ale po co?”. Wiadomo, Instagram ma, Facebook ma, no to niej ten niebieski ptaszek też idzie z duchem czasu. No trudno, jest to jest. Mechanizm działanie Fleets jest w sumie taki sam jak na innych portalach społecznościowych – udostępniasz coś i reszta Twoi obserwujący mogą oglądać tę treść przez 24 godziny. Potem ona znika.

Znika? No właśnie, okazuje się, że nie do końca. Przez odpowiedni adres URL można uzyskać dostęp do relacji, które teoretycznie z naszego profilu już zniknęły. Twitter jest świadomy tej sytuacji i twierdzi, że pracuje nad usunięciem tego błędu, choć kiedy to nastąpi? Nie wiadomo.

Czytaj też: Reklamy audio na YouTube zdecydowanie uprzykrzą nam życie
Czytaj też: Nadchodzą długo wyczekiwane zmiany w Google Pay
Czytaj też: Nowe aktualizacje Map Google wpłyną na bezpieczeństwo podczas pandemii

Wiadomo jednak, że błąd wkradł się zapewne dlatego, że choć my widzimy taką relację tylko przez 24h, to na serwerach Twittera pozostaje ona przez 30 dni. Wszystko po to, by serwis mógł wyłowić ewentualne treści nieodpowiednie i jakoś na nie zareagować.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News