Hyundai ogłosił właśnie, że pracuje nad pierwszym na świecie systemem poduszek powietrznych, który może skutecznie reagować w razie wypadku, w którym dochodzi do więcej niż jednej kolizji. 

Wiele wypadków samochodowych dotyczy nie jednego, czy dwóch, a wielu uderzeń, podczas gdy w incydencie uczestniczy wiele pojazdów. Jak podaje Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, aż 30% wypadków wiąże się z drugorzędnym uderzeniem, co podkreśla znaczenie skutecznego systemu poduszek powietrznych. Nad takim pracuje właśnie Hyundai, mówiąc, że obecne systemy poduszek powietrznych nie zapewniają ochrony przy wtórnym uderzeniu w przypadkach, w których początkowe uderzenie było niewystarczające, aby spowodować uruchomienie głównej poduszki powietrznej.

Nowa technologia jest w stanie wykryć potencjalnie niecodzienną pozycję osób znajdujących się w pojeździe po początkowym uderzeniu. Następnie wykorzystuje dane do obliczenia wymaganej siły do kolejnych uruchomień poduszek powietrznych, spowodowanych jakimkolwiek drugorzędnym oddziaływaniem. Te systemy mają pojawić się w przyszłych samochodach spod ręki Kii oraz Hyundaia, aby poprawić bezpieczeństwo kierowcy i zmniejszyć liczbę śmierci i uszczerbków na zdrowiu przy zderzeniach z wieloma kolizjami. Producent poskąpił jednak informacji o dacie.

Czytaj też: Prezentacja konceptu Elevate od Hyundaia

Źródło: Digitaltrends

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej