Reklama
aplikuj.pl

System rankingowy w Diablo 2 Resurrected! Blizzard przedstawia szczegóły

diablo 2 resurrected

Po miesiącach testów, system rankingowy w Diablo 2 Resurrected w końcu zostanie udostępniony. Blizzard ogłosił wszelkie szczegóły dotyczące nowej aktualizacji gry.

Nowa aktualizacja Diablo 2 Resurrected

W Diablo 2 Resurrected 28 kwietnia (w USA) pojawi się system trybu rankingowego. Jest to opcjonalny system rywalizacji rankingowej w Diablo 2 Resurrected, w którym macie kilka trybów do wyboru, a rozgrywkę w każdym z nich zaczyna się z nową postacią. Każdy tryb ma własną tablicę wyników, gdzie gracze rywalizują o zdobycie doświadczenia w ograniczonym czasie, mając dostęp do zawartości wyłącznej dla trybu rankingowego. Pod koniec sezonu rankingowego tablice wyników zostaną wyczyszczone, a postacie zostaną przeniesione do trybów nierankingowych, pozwalając graczom zachować ciężko wywalczony łup w oczekiwaniu na kolejny sezon rywalizacji.

Czytaj też: Nowy Need for Speed łączy realizm z anime

Podobnie jak w klasycznym Diablo 2, w Diablo 2 Resurrected pojawią się cztery tryby rankingowe:

WersjaOpis
Klasyczny rankingStandardowa wersja gry rankingowej, która obejmuje cztery Akty.
Klasyczny ranking hardkorowyWersja hardkorowa (tylko 1 życie) gry rankingowej, która obejmuje cztery Akty.
Ranking dodatkuStandardowa wersja gry rankingowej, która obejmuje pięć Aktów, czyli także zawartość dodatku Lord of Destruction.
Ranking hardkorowy dodatkuWersja hardkorowa (tylko 1 życie) gry rankingowej, która obejmuje pięć Aktów, czyli także zawartość dodatku Lord of Destruction.

Wyróżnione szczegóły trybu rankingowego Diablo 2 Resurrected

Blizzard wymienia dodatkowe szczegóły dotyczące trybu rankingowego:

  • Wybrane treści z Diablo 2 Resurrected będą dostępne wyłącznie w trybach rankingowych.
  • Gracze mogą użyć komend /ladder oraz /helpladder w oknie czatu, żeby pobrać informacje o rozpoczęciu i zakończeniu sezonu.
  • Informacje o rankingu są dostępne na tablicy wyników w interfejsie użytkownika, a na konsolach gracze będą otrzymywać zaktualizowane informacje po wczytaniu każdej gry.
  • Pod koniec sezonu wasza postać rankingowa zostanie zmieniona na postać nierankingową, wraz ze wszystkimi specjalnymi przedmiotami, w które jest wyposażona, albo które znajdują się w jej ekwipunku.
  • Po zakończeniu sezonu (do momentu rozpoczęcia sezonu następującego po kolejnym) będziecie mogli odzyskać przedmioty z zakładki wspólnej skrytki i przenieść je do normalnej gry online.
  • Na przykład, kiedy skończy się sezon 1, będziecie mogli odzyskać przedmioty z tego sezonu aż do momentu rozpoczęcia sezonu 3. Wszelkie przedmioty, których nie odbierze się w tym czasie, przepadną na dobre.

Tryb rankingowy w Diablo 2 Resurrected w Europie zostanie uruchomiony 29 kwietnia o godzinie 14:00 czasu polskiego.