Reklama
aplikuj.pl

Nowy Need for Speed łączy realizm z anime

need for speed

Nowe wieści na temat nadchodzącego Need for Speed! Produkcja może niektórymi elementami zaskakiwać, ale jak się nad tym zastanowić – to może się udać!

Need for Speed od Criterion Games

Najnowsza odsłona Need for Speed ponownie tworzona jest w Criterionie. Deweloperzy porzucają kwestionowany przez wielu graczy kierunek rozwoju marki przez poprzednich twórców i znów zmieniają wizerunek serii. Trzeba przyznać, że Need for Speed już tak wiele razy się zmieniał, że fani nawet nie są zaskoczeni drastycznymi decyzjami designerskimi.

Co wiemy o nowym Need for Speed? Plotki w społeczności gry mówiły o tym, że trafimy do Miami. Według informatora nie jest to prawda, ponieważ autorzy zabiorą nas do miasta przypominającego do złudzenia Chicago. Zwać się ono będzie Lakeshore City.

Czytaj też: QuakeCon 2022 znowu cyfrowy. W 2023 nowy Quake?

To, co jednak najbardziej zaskakujące to to, że deweloperzy celują w fotorealistyczną grafikę, która zawierać będzie elementy w stylu anime. Przykładem jest tutaj sytuacja, w której driftując na zakręcie, będziemy widzieli animowany dym utrzymany w stylu japońskich produkcji.

Warto dodać, iż czasem deweloperzy specjalnie za pośrednictwem informatorów doprowadzają do wycieków informacji. Twórcy gier w ten sposób mogą sprawdzić, jaka będzie reakcja graczy na ich pomysł i w razie czego z niego zrezygnować. Oczywiście, nie wiadomo, czy tak jest i tym razem, ale warto mieć to na uwadze.

Need for Speed Anime. Czy to ma sens?

Nie podoba Wam się ten pomysł? Na pewno może być dla wielu kontrowersyjny, ale warto się nad tym pochylić, ponieważ nie znamy wszystkich szczegółow dotyczących oprawy graficznej. Jeśli np. twórcy zdecydowaliby się dodatkowo na cel-shading, to moglibyśmy otrzymywać efekt w stylu dawnego Auto Modellista, które do dziś potrafi wyglądać dobrze.

Czytaj też: Kolejne gry w GeForce NOW, a do tego dema!

Seria Need for Speed już też robiła eksperymenty z bardziej komiksowym, luźnym podejściem do tematu wyścigów. Warto tutaj wspomnieć o Need for Speed Nitro, które pojawiło się na Nintendo Wii i Nintendo DS.