WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Sytuacja Tenet nadal niepewna. Czy będzie opóźnienie premiery?

Wszyscy liczą na lipcową premierę Tenet i wydawało się, że kinowy debiut odbędzie się w wyznaczonym terminie. Najnowsze doniesienia mówią jednak, że Warner Bros. cały czas poszukuje dla filmu Nolana innej daty.

Czytaj też: Co grają w kinach w ten weekend? Lista tytułów i otwartych placówek

Wydaje się, że pandemia powoli ustępuje. Coraz więcej krajów otwiera kina, a według analityków do lipca większość (90%) amerykańskich placówek ma wrócić do pracy. Christopher Nolan już kilka miesięcy temu zapowiedział, że zgodzi się na premierę Tenet tylko wtedy, gdy przynajmniej 85% światowych kin zostanie otwartych, tylko, że to naprawdę ciężko przewidzieć. Rynek amerykański jest jednym z najważniejszych kinowych odbiorców, trudno więc sobie wyobrazić, by Warner Bros. zniechęcało 10% zamkniętych placówek. A jednak. Najnowsze doniesienia mówią, że cały czas włodarze studia zastanawiają się nad losem Tenet.

Portal Collider twierdzi, że ich źródła mówią o wahaniu Warner Bros. Według nich studio jest niepewne sukcesu i dlatego nadal żadna ostateczna decyzja nie została podjęta.

Informator portalu twierdzi:

Tenet ma być opóźniony, tak słyszałem. Warner Bros. nie podaje jeszcze tej decyzji publicznie, bo musi znaleźć nowy termin, a kalendarz mają bardzo wypchany innymi premierami. Dlatego właśnie w ostatnim zwiastunie nie było daty. Tenet to jedna z najważniejszych premier. Może film wskoczy na miejsce Wonder Woman 1984? Albo grudniowej Diuny?

Pisaliśmy Wam już jakiś czas temu jakie konsekwencje może mieć opóźnienie premiery Tenet. Film Christophera Nolana ma być najważniejszą premierą tego roku i pokazać, że rynek powoli zaczyna wracać do normy. Ma być wyznacznikiem rentowności. Wiele kin, w tym sieć AMC, deklaruje, że otworzy swoje placówki dopiero przed premierą Tenet, a jeśli ona nie dojdzie do skutku? Ciężko powiedzieć kiedy wówczas sieci multipleksów wrócą do pracy. Kolejną większą premierą jest Mulan, choć wydaje się, że jeśli Tenet zostanie opóźnione, to Disney może pójść w ich ślady. A wtedy ziści się najczarniejszy scenariusz – wszystkie największe premiery tego roku zostaną przełożone.

I choć mamy nadzieję, że tak się nie stanie, to musimy liczyć się z taką decyzją. Żadna wytwórnia nie chce jeszcze większych strat. Na razie jednak musimy wyczekiwać na kolejne, najlepiej oficjalne, informacje.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News