WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Szanghaj w GRID – nowy gameplay pokazuje kilka problemów gry

Szanghaj w GRID prezentuje się znakomicie. Gorzej z samym modelem jazdy i pewnym efektem…

Codemasters postanowiło, że przesuwa premierę GRID. Zmiana daty wydania ma związek z tym, że autorzy chcą dotrzeć do świadomości większej liczby graczy. Sama produkcja podobno idzie bez problemów i gra ma się świetnie. Ostatni materiał z rozgrywki pozwala jednak wychwycić kilka dziwnych zjawisk…

Czytaj też: Wyścigi ciężarówek w FIA European Truck Racing Championship!

W najnowszym materiale z GRIDa możemy obejrzeć wyścig w Szanghaju. Trzeba przyznać, że miasto wygląda po prostu wspaniale. Wieżowce w oddali, tunele, trasy wypełnione fanami – deweloperzy naprawdę przyłożyli się do swojej pracy. No i reklamowany ostatnio w tak fatalny sposób system oświetlenia, tutaj w końcu robi wrażenie!

Sama jazda wydaje mi się jeszcze do poprawy. Pierwsza rzecz to sam model ścigania się. Auta zdają się zachowywać jeszcze bardziej arcadowo niż w serii Need for Speed. Grid dawał wcześniej choć namiastkę wrażenia, że gdzieś tam jest więcej czynników wpływających na jazdę, a tutaj auta suną jak resoraki.

Druga sprawa, na którą zwrócili również uwagę komentujący rozgrywkę z GRID, jest ogromna ilość dymu unosząca się z kół samochodów. Nasi przeciwnicy potrafią bez przerwy “dymić”, nawet w sytuacji, gdy jadą po prostej drodze! Codemasters na pewno musi wprowadzić tutaj kilka poprawek.

Czytaj też: Crash Bandicoot w Dreams – Sony ma grę do robienia innych gier

Źródło: YouTube (GameRiot)