Reklama
aplikuj.pl

Szczegółowy pokaz możliwości DLSS 3 z GeForce RTX 4090 FE

Specjalizująca się w szczegółowych porównaniach firma Digital Foundry otrzymała możliwość sprawdzenia, jak wypadają możliwości DLSS 3 w połączeniu z GeForce RTX 4090 Founders Edition, czyli flagową kartą graficzną nowej generacji.

Szczegółowy pokaz możliwości DLSS 3

Wprawdzie na RTX 4090 poczekamy do połowy października, ale niektórzy testerzy już mogą sprawdzić, na co stać tę kartę graficzną i najwyraźniej kwestia DLSS 3.0 nie jest uwzględniona w embargo. Poniżej możemy obejrzeć znacznie bardziej szczegółowy pokaz możliwości DLSS 3 względem tego, co wcześniej zaprezentowała nam NVIDIA.

Czytaj też: Telewizory Excellence Line — synonim luksusu na wielu płaszczyznach

Test dotyczył odpowiednich, czyli zaktualizowanych wersji gier Cyberpunk 2077, Spider-Man Remastered oraz Portal RTX. Niestety dokładne liczby są ciągle wielką tajemnicą, ale różnica między nimi wręcz przeciwnie. Z porównania wynika, że w zależności od gry, ograniczeń procesora i tego, czy postać się poruszała, różnica wydajności sięgała od 200 do ponad 550%.

Oznacza to, że zamiast w 30 FPS, gra działała w 60-150 FPS. Warto jednocześnie wspomnieć o tym, że samo działanie technologii wprowadza wyższe opóźnienie (input-laga), ale z nimi walczy inna technologia (Reflex), co finalnie i tak wypada lepiej względem klatek natywnie generowanych.