Premiera Mercedesa Klasy C LWB 2021, czyli z długim rozstawem osi

Premiera Mercedesa Klasy C LWB 2021, Mercedesa Klasy C LWB 2021, Mercedes Klasy C LWB 2021,

Podczas Auto Shanghai 2021 Mercedes najwyraźniej dał upust temu, co wstrzymywał przez ostatni rok cyfrowych prezentacji, ujawniając EQS, EQB, lifting CLS, a teraz nawet Mercedesa Klasy C LWB 2021.

Wszystkie szczegóły Mercedesa Klasy C LWB 2021

Lokalne raporty wskazują, że w wydaniu Klasa C L mierzy 4882 mm, a jego rozstaw osi sięga 2954 mm, co oznacza wzrost o kolejno 131 i 89 mm. Lepiej wygłuszone wnętrze zostało z kolei praktycznie przeniesione 1:1 z najwyższego wykończenia Klasy C, ale na tyle razem z dodatkową przestrzenią dla pasażerów, Mercedes dorzucił bardziej wyszukane siedzenia oddzielone szerszym środkowym podłokietnikiem z wbudowanymi uchwytami na kubki i portami USB.

Czytaj też: Debiut Mercedesa EQB 2022. Elektryczny crossover nawet w wersji AMG

Wersja LWB Mercedesa Klasy C jest niczym innym, jak wydaniem tego samego sedana o wydłużonym rozstawie osi i większych tylnych drzwiach specjalnie na rynek chiński. Nic więc dziwnego, że ten otrzymał klasyczny projekt przedniej maskownicy, którą akcentuje wieloletnia tradycja zdobienia maski Mercedesa, budując elegancki wygląd zwieńczony stylizowanym logo L na tylnym słupku.