Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy nowe szczegóły o Porsche 718 Cayman GT4 RS

Porsche 718 Cayman GT4 RS, 718 Cayman GT4 RS, Cayman RS, nowy Cayman RS, szczegóły 718 Cayman RS

Porsche przygotowuje się na wydanie wersji RS modelu 718 Cayman GT4, więc możemy liczyć na jedno – więcej mocy. Pytanie jednak, ile dokładnie?

Nowy raport Car and Driver wspomina, że GT4 RS zadebiutuje z mocą prawie 500 koni mechanicznych, co będzie stanowiło znaczny wzrost w porównaniu do dostępnych 414 KM w zwykłym wydaniu Caymana GT4. Jak jednak Porsche zwiększyło moc? Nie mamy pojęcia.

Raportu wskazuje przy tym, że ​​silnik w wersji RS będzie miał taką samą pojemność sięgającą 4,0 litra, więc plotki sugerujące tuningowaną wersję tego silnika zaczynają nabierać sensu. Kwestia skrzyni biegów pozostaje nadal tajemnicą.

Powyżej z kolei mamy okazję podejrzeć pojazdy testowe GT4 RS (dzięki Motor1), a te wyglądają bardzo podobnie do GT4. Liczymy na więcej otworów do zwiększenia przepływu powietrza oraz większej ilości aerodynamicznych elementów. Na samym końcu raport przekonuje, że zawieszenie będzie sztywniejsze i lżejsze, co poprawi dynamikę jazdy i właściwości jezdne samochodu.

Czytaj też: Elektryczne BMW nie pożegnają „nerek”

Nie mamy pojęcia, kiedy Porsche ujawni swojego 718 Cayman GT4 RS, ale nieoficjalnie wspomina się o końcu 2021 i początku 2022 roku i cenie około 130000$.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News