WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Poznaliśmy nowe szczegóły o Porsche 718 Cayman GT4 RS

Poznaliśmy nowe szczegóły o Porsche 718 Cayman GT4 RS

Porsche przygotowuje się na wydanie wersji RS modelu 718 Cayman GT4, więc możemy liczyć na jedno – więcej mocy. Pytanie jednak, ile dokładnie?

Nowy raport Car and Driver wspomina, że GT4 RS zadebiutuje z mocą prawie 500 koni mechanicznych, co będzie stanowiło znaczny wzrost w porównaniu do dostępnych 414 KM w zwykłym wydaniu Caymana GT4. Jak jednak Porsche zwiększyło moc? Nie mamy pojęcia.

Raportu wskazuje przy tym, że ​​silnik w wersji RS będzie miał taką samą pojemność sięgającą 4,0 litra, więc plotki sugerujące tuningowaną wersję tego silnika zaczynają nabierać sensu. Kwestia skrzyni biegów pozostaje nadal tajemnicą.

Powyżej z kolei mamy okazję podejrzeć pojazdy testowe GT4 RS (dzięki Motor1), a te wyglądają bardzo podobnie do GT4. Liczymy na więcej otworów do zwiększenia przepływu powietrza oraz większej ilości aerodynamicznych elementów. Na samym końcu raport przekonuje, że zawieszenie będzie sztywniejsze i lżejsze, co poprawi dynamikę jazdy i właściwości jezdne samochodu.

Czytaj też: Elektryczne BMW nie pożegnają „nerek”

Nie mamy pojęcia, kiedy Porsche ujawni swojego 718 Cayman GT4 RS, ale nieoficjalnie wspomina się o końcu 2021 i początku 2022 roku i cenie około 130000$.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News