Reklama

Nowe szczegóły o Xiaomi Mi Mix 4. Wskrzeszona rodzina urośnie

Xiaomi Mi Mix 4, Mi Mix 4, specyfikacja Mi Mix 4, wyciek Mi Mix 4

Chociaż w przeszłości rodzina smartfonów Mix została zapomniana przez Xiaomi, to razem z premierą składanego Mi Mix Fold powróciła. Specjalnie rozległa wprawdzie nie jest, ale spokojnie – na rynek nadchodzi już ponoć tradycyjne, czyli nieskładające się wydanie Mi Mixa w postaci Xiaomi Mi Mix 4.

Xiaomi Mi Mix 4 – co mówią nam plotki?

Ostatnie doniesienia wskazywały na to, że nadchodzący smartfon Mi Mix 4 będzie posiadał dwie wersje. Jedna otrzymałaby przedni aparat umieszczony w jakiejś formie (łezki czy “dziurki”), a druga wbudowany pod ekran. Jednak najnowsze raporty mówią nam o tym, że Mi Mix 4 pojawi się tylko w tej drugiej odsłonie.

Czytaj też: Ten smartfon Infinix wesprze ładowanie 160 W. Spójrzcie na jego rendery

Pewien bloger na Weibo ujawnił, że jego cena może wynieść więcej niż było to w przypadku Xiaomi Mi 11 Ultra. Tak więc kwota Mi Mix 4 może okazać się bardzo wysoka, zważywszy na to, że względem rynku macierzystego w Polsce cena Mi 11 Ultra wynosi znacznie więcej, bo około 5699 złotych. Jeśli jednak Mi Mix 4 trafi na rynek, to nie będzie zachwycał ekranem w takim stopniu, jak Mi 11 Ultra. Powód? Obecność wspomnianej kamery pod ekranem, czyli raczkującej dopiero technologii, która jest bardzo skomplikowana do implementacji. Dlatego też Xiaomi Mi Mix 4 najpewniej nie będzie oferował ekranu o rozdzielczości 2K+.

Czytaj też: Nowy układ pamięci Samsunga znacząco usprawni smartfony

Może więc i Mi Mix 4 rozdzielczością nie powali, ale Xiaomi postara się o to, aby zabłysnął na innym poletku. Dlatego też w tym modelu ekran będzie posiadał cieniutkie ramki, zwiększające jego przejrzystość razem z brakiem widocznego gołym okiem aparatu. Mi Mix 4 będzie mógł pochwalić się jeszcze układem Snapdragon 888 oraz baterią o pojemności 4500 mAh z obsługą szybkiego ładowania 120 W.