Sprowadzenie sukcesu Tima Sweeneya wyłącznie do Fortnite byłoby istną obrazą, bo jego firma Epic Games radziła sobie świetnie na długo przed premierą pierwszej wersji tego najpopularniejszego Battle Royale, ale trudno nie uargumentować faktu, że szef Epic Games jest już bogatszy od Gabe Newella sukcesem, jaki odniósł właśnie Fortnite.

Branża gier dorobiła się już sporej ilości ikonicznych, a przynajmniej szeroko rozpoznawalnych deweloperów, reżyserów i marketingowców, z których zdecydowanie najbardziej wyróżnia się Gabe Newell. Nasz wspaniały Gaben nie raz stawał się twarzą memów i zwiastunów przecen oraz pustek w portfelach i na kontach bankowych, które czyścił, dzięki platformie Steam. Ta radziła sobie tak dobrze, że w zeszłym roku pan Newell wkroczył na listę najbogatszych osobistości, ale jego wynik przyćmiewa w ogromnym stopniu kwota, jaką zgromadził Tim Sweeney. Tak przynajmniej wynika z raportu serwisu Bloomberg, według którego majątek szefa Epic Games sięga już 7,16 mld dolarów, podczas gdy szacunkowa wartość netto właściciela Steama wynosi 4,3 mld dolców.

Sweeney uplasował się tym samym na 192 miejscu najbogatszych milionerów, a znany wszystkim miłośnik noży na 368 miejscu. Z raportu możemy też wyciągnąć ciekawostkę, według której Newell, a tak naprawdę jego firma Valve, straciła około 3 miliardów dolarów w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. W sierpniu miała bowiem sięgać 7 mld dolarów.

Czytaj też: Gabe Newell nadal nie wie, ile to „trzy”

Źródło: PCGamer

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!